مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28592 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 13:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دریای خزر  جان جوان 30 ساله را گرفت

دریای خزر جان جوان 30 ساله را گرفت

مازندشورا: ساری - ایرنا - دریای خزر شامگاه شنبه جان یک جوان 30 ساله لرستانی را گرفت و به کام مرگ برد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا؛ رییس جمعیت هلال احمر بابلسر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه ساعت 19 روزگذشته غریقی به نام احمد پیامنی اهل لرستان که با خانواده اش در نقطه حادثه خیز پارکینگ دوم در حال شنا بود دچار حادثه شد.
علی روستایی آهنگر افزود: این فرد بدون توجه به هشدارهای ناجیان غریق در حال شنا بود که غرق شد.
وی اظهارداشت: جسد این جوان پس از 20 دقیقه توسط امواج به ساحل آورده شد و سپس نجاتگران عملیات احیای قلبی و ریوی را به مدت 40 دقیقه برروی این فرد حادثه دیده در حال انتقال به بیمارستان شفای بابلسر انجام دادند که تلاش های فراوان نیروهای اورژانس و هلال احمر، برای احیای این فرد بی ثمر بود و نامبرده جان خود را از دست داد.
طرح سالمسازی دریا با هدف حفاظت از امنیت شناگران و استقرار ناجیان غریق در بیش از 90 نقطه از سواحل مازندرانی دریای خزر از اول خرداد ماه امسال به اجرا گذاشته شد.
امسال بر اساس اعلام دبیر ستاد ساماندهی دریای خزر در مازندران ، 350 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندرانی دریای خزر برای جلوگیری از شنا با تابلوی 'شنا ممنوع ' نشانه گذاری شده است .
همچنین 900 ناجی غریق برای 300 نقطه حادثه خیز دریای خزر که بیشتر مورد اقبال مسافران قرار می گیرد ، در نظر گرفته شده و مستقر شده اند.
پارسال 79 نفر در سواحل دریای خزر در مازندران جان خود را از دست دادند که افزون بر 95 درصد آنان مسافران تابستانی بودند و از لحاظ تقسیمات جغرافیایی استان های تهران و سه گانه خراسان بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.
با اجرای طرح سالمسازی دریا در سواحل مازندران از سال 92 تا 95 آمار غرق شدگان در این منطقه افزون بر 63 درصد کاهش یافت.
براساس آمار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران ، مازندران نخستین استان مسافرپذیر در تابستان 95 بود و تنها در تعطیلات عید فطر پارسال حدود 2 میلیون مسافر از ساحل خزر در مازندران استفاده کردند.
طرح سالمسازی دریای خزر در مازندران تا پایان شهریور ادامه دارد.
خبرنگار: زینب حبیب پور گودرزی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7328/1899


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دریای - مازندران - حادثه - سواحل - دادند - سالمسازی - خبرنگار - مسافران - پارسال - افزون - استان - امسال - دقیقه - ناجیان - بابلسر - مازندرانی - احیای -

نظر شما در مورد : دریای خزر جان جوان 30 ساله را گرفت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها