مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28619 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 12:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رقم بدهی دولت به شهرداری از زبان چمران

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: معضل کاهش درآمد شهرداری‌ها سراسری بوده و تنها مختص به شهرداری تهران نیست.

مازندشورا:مهدی چمران گفت: رقم بدهی‌های دولت به شهرداری تهران بیش از 15 هزار میلیارد تومان گزارش شده و این رقم قطعی است.
 
وی افزود: میزان طلب شهرداری به دولت حسابرسی شده و این طور نیست که رقم اعلامی فرضی باشد.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از افزایش دارایی‌های شهرداری تهران طی سال‌های اخیر خبرداد و تصریح کرد: بدون شک دارایی‌های شهرداری تهران طی سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته و اکنون می‌توان اعلام کرد که املاک در اختیار شهرداری که جزو دارایی‌ها محسوب می‌شود دو برابر شده است.
 
رئیس شورای عالی استان‌ها با انتقاد از کاهش درآمد‌های شهرداری‌های سراسر کشور طی سالیان اخیر اظهارکرد: زمانی که شهرداری‌ها اقدام به دریافت عوارض می‌کردند، درآمد‌های آن‌ها بیشتر بود، اما از زمانی که تجمیع عوارض و موضوع مالیات بر ارزش افزوده مطرح شده، درآمد شهرداری‌ها با کاهش همراه بوده است.
 
چمران ادامه داد: کاهش درآمد‌های شهرداری‌ها موضوعی است که مورد انتقاد اعضای شورا‌های سراسر کشور است و این مقوله تنها در حوزه شهرداری تهران مطرح نیست.
 
وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته از طریق شورای عالی استان‌ها با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بحث مالیات بر ارزش افزوده خاطرنشان کرد: در رابطه با موضوع مالیات بر ارزش افزوده، لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس ارائه شده، اما این لایحه به صحن علنی مجلس نیامده است.
 
رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: در حال حاضر عوارضی که شهری و محلی است و سهم شهرداری‌ها به شمار می‌آید به خزانه دولت رفته و به این خاطر که این اعتبارات جزئی از بودجه عمومی کشور می‌شود دریافت آن مستلزم هماهنگی‌های زیاد است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - شورای - تهران - شهرداری‌ها - درآمد‌های - مالیات - افزوده - استان‌ها - چمران -  رئیس - دریافت - عوارض - موضوع - اسلامی - زمانی - دارایی‌های - انتقاد - افزایش - سراسر - سال‌های -

نظر شما در مورد : رقم بدهی دولت به شهرداری از زبان چمران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها