مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28632 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 17:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازسازی 25 کیلومتر مسیر ریلی راه آهن شمال در دولت یازدهم

بازسازی 25 کیلومتر مسیر ریلی راه آهن شمال در دولت یازدهم

مازندشورا: ساری – ایرنا – مدیر کل راه آهن شمال گفت: 25 کیلومترمسیر ریلی راه آهن شمال از شیرگاه به پلسفید و بالعکس در دولت یازدهم بازسازی و مناسب سازی برای تردد قطارهای مسافربری و باری شد .

مازندشورا: یوسف گران پاشا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه 42 کیلومتر از خطوط این مسیر به بازسازی و نوسازی نیاز داشت ، افزود : با تخصیص اعتبار 200 میلیارد ریالی در دولت تدبیر و امید بخش بیشتری از خطوط ریلی بازسازی شده است .
وی درتشریح مسیری که ریل های آن بازسازی شده است ، گفت : 20 کیلومتر مسیر شیرگاه به زیراب و پنج کیلومتر مسیر زیراب به پلسفید بازسازی آنها در چهار سال اخیر انجام شد .
مدیر کل راه آهن شمال بازسازی خطوط ریلی راه آهن شمال را شامل تعویض تراورس های چوبی این مسیر به بتنی و همچنین تعویض ریل ها در این مسیر اعلام کرد و گفت : برای بازسازی 17 کیلومتر خطوط ریلی باقیمانده نیز به 160 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
*** مناسب سازی مسیر عبور واگن های باری در راه آهن شمال
گران پاشا از پایین آوردن کف تونل های مسیر به عنوان اقدامی برای مناسب سازی تردد واگن های حمل بار در مسیر راه آهن شمال اعلام کرد .
وی با اشاره به اینکه حمل محصولات گندم در راه آهن توسط واگن های روسی انجام می شود ، گفت : بلند و بزرگتر بودن این واگن ها به نسبت واگن های دیگر برخی مواقع باعث برخورد بدنه واگن با سقف تونل ها می شد .
مدیر کل راه آهن شمال اضافه کرد : برای رفع این مشکل در چهار سال اخیر یک کیلومتر از کف تونل های این مسیر 30 تا 50 سانتی متر پایین تر برده شد تا به ارتفاع تونل اضافه شود تا برای واگن ها مشکلی برای تردد آنها وجود نداشته باشد .
وی گفت : چهار کیلومتر از مسیر تونل های راه آهن شمال این مشکل را داشتند که مشکل سه کیلومتر باقیمانده امسال رفع خواهد شد .
براساس اعلام شرکت راه آهن شمال 27 کیلومتر مسیر راه اهن شمال را تونل ها تشکیل می دهند که چهار کیلومتر از این مسیر با مشکل ارتفاع برای تردد واگن های حمل گندم مواجه بودند .
مسیر راه آهن شمال کشور از گرمسار در استان سمنان آغاز و تا گرگان در استان گلستان ادامه دارد و با احتساب مسیرهای فرعی حدود 400 کیلومتر طول دارد .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
2096/1899


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کیلومتر - بازسازی - اعلام - باقیمانده - مناسب - اضافه - استان - ارتفاع - پایین - زیراب - اشاره - خبرنگار - اینکه - اعتبار - میلیارد - تعویض -

نظر شما در مورد : بازسازی 25 کیلومتر مسیر ریلی راه آهن شمال در دولت یازدهم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها