مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28639 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 14:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حفاری‌های غیرمجاز موجب ۱۲۲ مورد آسیب به لوله‌ گاز در ساری شد

رئیس اداره گار شهرستان ساری:

حفاری‌های غیرمجاز موجب ۱۲۲ مورد آسیب به لوله‌ گاز در ساری شد

مازندشورا: ساری- رئیس اداره گار شهرستان ساری گفت: در سال ۹۵، حدود ۱۲۲ مورد حفاری غیرمجاز و برخورد به لوله‌های گاز داشته‌ایم که بارها گاز مردم قطع و لوله‌ها زخمی شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، محمد احمدپور، ظهر یک شنبه، در جلسه شورای ادارای شهرستان ساری با بیان اینکه این اداره دارای دو ناحیه و دو شهر است، افزود: علاوه بر ۳۲ ایستگاه موجود، ۴ ایستگاه CPS و ۲ ایستگاه ترکیبی در این ناحیه وجود دارد.

احمدپور با بیان اینکه لوله‌های گاز ما فلزی هستند، افزود: این لوله‌ها در مقابل عوامل خورنده دچار زنگ‌زدگی و آسیب می‌شوند که برای حفاظت از آنها ایستگاه‌های CPS نصب شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرای همچون شهرداری و اداره اوقاف هنگام حفاری از اداره گار استعلام نگرفته و این کار را بدون هماهنگی انجام می‌دهند، افزود: در این حفاری‌ها برخوردهایی با لوله‌های گاز اتفاق افتاده و لوله‌ها دچار آسیب می‌شوند، اما دستگاه‌ها بدون اطلاع رسانی، خاک‌ریزی و پر می‌کنند.

احمدپور با اشاره به اینکه ایستگاه‌های CPS برای حفاظت از لوله‌های زخمی نصب شده‌اند، افزود: اگر تعداد لوله‌های زخمی گاز زیاد شود، ایستگاه نمی‌تواند پاسخگو باشد و از این‌رو، نیاز به همکاری ادارات در این زمینه وجود دارد.

رئیس اداره گار شهرستان ساری تعداد روستاهای گازدار این شهرستان را ۲۴۴ برشمرد و افزود: تا پایان سال ۹۷ تعداد ۱۹۴ روستا در بخش چهاردانگه و دودانگه به این تعداد اضافه خواهد شد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افزود - اداره - تعداد - لوله‌های - ایستگاه - اینکه - شهرستان - احمدپور - ایستگاه‌های - حفاظت - لوله‌ها - ناحیه - می‌شوند -

نظر شما در مورد : حفاری‌های غیرمجاز موجب ۱۲۲ مورد آسیب به لوله‌ گاز در ساری شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها