مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28650 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 20:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حفظ وزرای کارکشته نقطه قوت کابینه دوازدهم است

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس :

حفظ وزرای کارکشته نقطه قوت کابینه دوازدهم است

مازندشورا: ساری - ایرنا - نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی کابینه معرفی شده برای دولت دوازدهم را دارای نقاط قوت و ضعف دانست و گفت : حفظ وزرای کارکشته و با تجربه از جمله نقاط قوت این کابینه است .

مازندشورا: سید علی ادیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : حضور افرادی همچون بی طرف ، زنگنه ، حجتی و سلطانی فر در جایگاه وزارت نیرو ، نفت ، جهاد کشاورزی و ورزش که در دولت یازدهم و دولت های گذشته سابقه فعالیت به عنوان وزیر را داشتند از جمله این نقاط قوت است .
نماینده مردم قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه ، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس از رفتار آقای روحانی در معرفی وزرای پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم با عنوان رویکرد و رفتار اعتدال گرایانه یاد کرد و گفت : در ترکیب وزرای پیشنهادی سعی شده از فضای افراطی گری و توجه به جریان هایی که متهم به افراطی گری هستند استفاده شود .
** پیش بینی رای آوری اکثر وزرای پیشنهادی
این نماینده مجلس اظهار داشت : با ارزیابی فضای حاکم در مجلس شورای اسلامی و نظر نمایندگان مجلس پیش بینی می کنم اکثر وزرای پیشنهادی آقای روحانی از مجلس رای اعتماد بگیرند .
وی اضافه کرد : احتمالا از میان وزرای پیشنهادی حداکثر چهار وزیر رای نتوانند از مجلسیان رای اعتماد بگیرند .
** پیرتر شدن کابینه
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با مقایسه کارآمدی کابینه دولت یازدهم و کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم ، گفت : در این مقایسه معدل قابلیت و کارآمدی دولت پیشنهادی دولت دوازدهم پایین تر و ضعیف تر از دولت یازدهم است .
وی از جمله عوامل پایین بودن کارآمدی بودن کابینه دولت دوازدهم را پیرتر شدن سن این دولت اعلام کرد و افزود : سن دولت دوازدهم در مقایسه با دولت گذشته یک و نیم سال پیر تر شده است .
ادیانی گفت : بخصوص این که اگر وزیر پیشنهادی ارتباطات در کابینه دولت دوازدهم حذف شود این پیر شدن کابینه بیشتر محرز می شود .
نایب رئیس کمیسیون انرزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده های انتخاباتی رئیس جمهور ، گفت : در حالی که در آن برهه زمان جوانگرایی کابینه دولت دوازدهم از سوی آقای روحانی عنوان شد که این موضوع با اعلام کابینه پیشنهادی محقق نشده است .
** جای خالی وعده به کارگیری وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم
وی استفاده از زنان متعهد و لایق در بدنه دولت دوازدهم به عنوان وزیر و نیز معاونان را دیگر وعده رئیس جمهور عنوان کرد و افزود : اما در وزرای پیشنهادی جایی برای زنان لحاظ نشده است .
ادیانی استفاده نشدن از قومیت ها را به عنوان دیگر ضعف کابینه دولت دوازدهم ذکر کرد و گفت که باید این مساله از سوی رئیس جمهور در پیشنهاد کابینه دولت مورد توجه قرار می گرفت .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
2096/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کابینه - دوازدهم - پیشنهادی - وزرای - عنوان - روحانی - مقایسه - ادیانی - استفاده - اسلامی - شورای - جمهور - کارآمدی - یازدهم - افزود - نماینده - اعلام - پیرتر - بگیرند - پایین - رفتار - گذشته - خبرنگار - قائمشهر - سوادکوه - افراطی - کمیسیون - اعتماد -

نظر شما در مورد : حفظ وزرای کارکشته نقطه قوت کابینه دوازدهم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها