مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28660 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 20:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انجام بیش از 2 هزار نوع فعالیت در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط همیاران سلامت

انجام بیش از 2 هزار نوع فعالیت در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط همیاران سلامت

مازندشورا: ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی کشور گفت که بیش از 2 هزار نوع فعالیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد فرهنگی ، آموزشی و اجتماعی طی یک سال گذشته در سطح کشور توسط اعضای این جمعیت انجام شده است.

مازندشورا: زهرا رشیدی نژاد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود که این جمعیت با هدف افزایش توانمندی اقشار مختلف جامعه برای ارتقاء سطح سلامت روان اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها ، پنج طرح ملی را هم در یک سال گذشته اجرا کرده است.
وی به فعالیت بیش از 400 پایگاه و 700 گروه سلامت روان اجتماعی در کل کشور زیر نظر این جمعیت اشاره کرد و گفت : برگزاری همایش های گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و مسئولیت و صیانت اجتماعی، کارگاه ها و سمینارهای آموزشی، کمک رسانی و توزیع غذا به کارتن خوابها و برپایی نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی از جمله اقدامات جمعیت در یک سال گذشته بوده است.
رشیدی نژاد به نگارش 108 عنوان مقاله در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط اعضای جمعیت اشاره و خاطرنشان کرد: اعضای جمعیت نیروهای داوطلب مردمی هستند که زیر نظر مشاوران متخصص جهت مشارکت مردم در مدارس، مساجد، اماکن و محله خود فعالیت دارند.
به منظورگسترش سطح سلامت روانی-اجتماعی در جامعه و توانمند کردن افراد برای برخورد موثر با مشکلات خانوادگی، تربیتی، آموزشی و اجتماعی تیمی متشکل از معاونت های امور فرهنگی و پیشگیری، کارشناسان مسئول طرح و مردم داوطلب (همیاران سلامت روان) کار خود را از کوی 13 آبان در شهرری و شهرستان بندرعباس آغاز نمودند که به تدریج پس از ارزشیابی های فرایندی طرح به سایر مراکز استانهای کشور گسترش داده شد. در سال 1381 طرح همیاران در قالب یک سازمان غیردولتی با عنوان جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی به ثبت قانونی رسید.
اهداف این جمعیت، ارتقاء سلامت روان اجتماعی جامعه از طریق آموزش مهارت های زندگی به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تحت نظارت کارشناسان مربوطه، جذب افراد داوطلب به منظور گسترش جمعیت و فعالیت های آن، آموزش بهبود روابط فردی در خانواده و جامعه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزش و پیشگیری از اعتیاد و ارجاع مراجعین به مراکز و آموزش به منظور افزایش توانمندی مردم در راستای اهداف و مشارکت در فعالیت های جمعیت است.
22 مرداد روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی نامگذاری شده است.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
3009/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - جمعیت - سلامت - پیشگیری - فعالیت - جامعه - آموزش - همیاران - داوطلب - مشارکت - کارشناسان - افراد - اهداف - منظور - گسترش - مراکز - گذشته - افزایش - خبرنگار - رشیدی - توانمندی - ارتقاء - عنوان - آموزشی - اشاره - اعضای -

نظر شما در مورد : انجام بیش از 2 هزار نوع فعالیت در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط همیاران سلامت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها