مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28674 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 16:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کمپین « سفره بدون نمک» در قائمشهر تشکیل شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم‌شهر:

کمپین « سفره بدون نمک» در قائمشهر تشکیل شد

مازندشورا: قائم‌شهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم‌شهر با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر درمان نمی‌شوند بلکه فقط باید با دارو کنترل شوند از تشکیل کمپین سفره بدون نمک در شهرستان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، محمدگران، عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر واکسن ندارند، اظهار داشت: عواملی مانند ارث، سن، آلودگی هوا، استرس، مشغله‌های شغلی، عوامل زیان‌آور محیطی از قبیل دیابت، فشارخون و سکته بیماری‌های غیرواگیر را بوجود می‌آورند که تا پایان عمر به همراه بیمار می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، عنوان کرد: با تعامل مسئولان امر و مردم و ارگان‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم‌شهر بیماری فشارخون را مرگ خاموش معرفی کرد و گفت: شایع‌ترین علامت فشارخون، بی‌علامتی آن است و شاید اولین علامت بیمار آخرین علامتش باشد که مهمترین علت ایجاد این بیماری مصرف نمک است.

گران با بیان اینکه مصرف مورد نیاز بدن به نمک، روزانه ۳ تا ۵ گرم است، تصریح کرد: متأسفانه افراد بین ۱۰ تا ۱۵ گرم در روز نمک مصرف می‌کنند که بیش از حد نیاز بدن است.

وی تأکید کرد: کمپین سفره بدون نمک تشکیل داده‌ایم که از همه شهروندان درخواست می‌کنیم با توجه به مضرات و خطرات این سم سفید، همه نمک را از سفره‌های خود حذف کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قائم شهر، مواد آلاینده متصاعد شده از اگزوز اتومبیل‌ها را بسیار خطرناک دانست و اظهار داشت: در شهرستان قائم‌شهر بصورت نمادین، در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی، سه‌شنبه بدون خودرو را مصوب کردیم که بر اساس آن همه رؤسای ادارات موظف می‌شوند در این روز خود و کارمندان بدون خودرو به محل کار، بیایند.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : درمان - بیماری‌های - بهداشت - فشارخون - اینکه - غیرواگیر - قائم‌شهر - بیماری - علامت - خودرو - پیشگیری - بیمار - کمپین - اظهار - تشکیل -

نظر شما در مورد : کمپین « سفره بدون نمک» در قائمشهر تشکیل شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها