مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28676 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 16:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جان گرفتن 102 واحد صنعتی کوچک در شهرک‌های صنعتی مازندران

معاون شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران عنوان کرد

جان گرفتن 102 واحد صنعتی کوچک در شهرک‌های صنعتی مازندران

مازندشورا: معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه 94 درصد صنایع استان، کوچک هستند گفت: در دولت یازدهم 102 واحد غیرفعال مستقر در شهرک‌ها، دوباره فعالیتشان را از سر گرفتند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، کامران علی‌پور به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، صنایع کوچک را مولد اشتغال و رونق اقتصادی در مازندران دانست و اظهار کرد: فعالیت این واحدها از طریق بسته رونق تولید بوده است.

وی بیان کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال، دولت یازدهم بسته‌های رونق تولید و اشتغال را باهدف رشد اقتصادی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، گسترش بخش خصوصی و به‌ویژه تعاونی‌ها، توسعه صادرات غیرنفتی و مقررات‌زدایی را از طریق ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تهیه و ابلاغ کرده است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اضافه کرد: در مدت چهار سال گذشته 364 قرارداد جدید فعالیت واحدهای صنعتی در شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، منعقد و به بهره‌برداری رسیده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه این واحدها از 20 تا 70 درصد تسهیلات یارانه‌ای دولتی برخوردار شدند اظهار کرد: 5 هزار و 980 نفر نیز در این واحدها مشغول به کار شدند.

علی‌پور به مزیت صنایع کوچک در استان مازندران اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط‌زیست و کمبود زمین، صنایع کوچک به‌ویژه صنایع وابسته به بخش کشاورزی، همواره مورد حمایت جدی‌تر دست‌اندرکاران استانی و ملی است.

وی به مشکلات پیش روی واحدهای صنایع کوچک نیز اشاره کرد و ادامه داد: به دلیل بالا بودن هزینه تولید، رقابت‌پذیری محصولات این واحدها در بازار ضعیف است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران نوآوری کردن صنایع کوچک را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: بهبود کیفیت و استانداردسازی محصولات با توان داخلی، ارتقاء ارتباط بین بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی و توجه بیشتر به هدف‌گذاری بازار مصرف در فضای الکترونیکی از راهکارهای برون‌رفت از مشکلات صنایع کوچک است.

این مسؤول وضعیت زیرساختی 39 شهرک و ناحیه صنعتی مازندران را مطلوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: وجود 12 تصفیه‌خانه، گازرسانی به بیش از 31 شهرک و ناحیه صنعتی، 14 ایستگاه آتش‌نشانی، برگزاری 474 دوره آموزشی و برگزاری 42 تور صنعتی ازجمله خدمات چهارساله دولت یازدهم در شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران است.

علی‌پور با اشاره به وجود 2 هزار و 504 واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان، گفت: در حال حاضر، از این تعداد یک‌هزار و 696 واحد با حجم سرمایه‌گذاری 22 هزار و 892 میلیارد ریال فعال هستند.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صنعتی - صنایع - مازندران - شهرک‌های - تولید - واحدها - اشاره - علی‌پور - اشتغال - معاون - مسؤول - دولتی - استان - بازار - برگزاری - ناحیه - بهره‌برداری - محصولات - مشکلات - اقتصاد - اظهار - اقتصادی - حمایت - عمومی - فعالیت - مقاومتی - به‌ویژه - خصوصی - یازدهم - واحدهای -

نظر شما در مورد : جان گرفتن 102 واحد صنعتی کوچک در شهرک‌های صنعتی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها