مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28677 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 16:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش عبداللهی به خبر بازنشسته شدنش

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گزارشی از عملکرد 12 ساله این معاونت ارائه کرد.

مازندشورا:مجتبی عبداللهی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با اعلام خبر افتتاح مسجد 72 تن گفت: در هفته مساجد، مسجد 72 تن در میدان آزادی افتتاح خواهد شد.

وی با ارائه گزارش 12 ساله از اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه 3598 مجموعه مذهبی، فرهنگی، ورزشی و هنری در این مدت ساخته شده است، تصریح کرد: در سال 84 تنها 3102 مسجد، حسینیه، دارالقرآن، نمازخانه و ... توسط شهرداری ساخته شده بود که حالا جمع این عدد به 4200 رسیده است.

عبداللهی با بیان اینکه در سال 84 تنها 183 فرهنگسرا، خانه فرهنگ، کتابخانه و ... وجود داشت گفت: حالا جمع این مجموعه‌های فرهنگی به 1127 مجموعه رسیده است که همچنین تعداد مجموعه‌های ورزشی از سال 84 تا کنون نیز از عدد 168 مجموعه ورزشی به 1106 مجموعه رسیده و باید اعلام کنیم که 80 درصد مجموعه‌های ورزشی دولتی در تهران متعلق به شهرداری است.

وی با بیان اینکه روزانه حدود 400 هزار نفر از اماکن و مجموعه‌های ورزشی شهرداری استفاده می‌کنند افزود: سرانه ورزش همگانی در سال 84 تنها پنج درصد بوده اما حالا این سرانه به 36 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال 84 تنها 173 مجموعه سینمایی و آمفی تئاتر ساخته شده بود اما شهرداری تهران این مجموعه‌ها را به عدد 235 رساند گفت: 50 هزار صندلی سینما و تئاتر در این مدت افزایش یافته و این در حالیست که با افتتاح سینماها و آمفی تئاترهای باغ کتاب این عدد افزایش پیدا می‌کند و باید عنوان کنم که شهرداری تهران اقتصاد سینما را متحول کرد و سود زیادی به صنعت فیلم و سینما تزریق کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران همچنین با بیان اینکه 32 مرکز شهربانو و 78 مجموعه کوثر در این مدت به شهر تهران اضافه شده گفت: همچنین شش پارک ویژه بانوان به مساحت 73 هکتار در پایتخت ایجاد شده و جالب است بدانید برخی کشورهای اسلامی الگوی پارک ویژه بانوان را در شهرهایشان پیاده کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص سرانجام سراهای محله با بیان اینکه سراهای محله موضوعات و خواسته‌های اجتماعی در محلات را حل کرده و تاثیرگذار بودند، گفت: مردم با سراهای محله در اداره محلات دخالت داده شدند هر چند که برخی از افرادی که در سراهای محله فعالیت می‌کردند خواهان جذب در شهرداری بودند که این مسئله بر خلاف اساسنامه مصوب شورای شهر است و برای مجموعه شهرداری نیز این جذب نیروها مقدور نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شایعه بازنشسته شدنش گفت: من بازنشسته نشدم و حدود 29 سال سابقه کار دارم و کمتر از دو سال از کار من باقی مانده و پرسنل رسمی شهرداری هستم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - مجموعه - اینکه - ورزشی - تهران - سراهای - مجموعه‌های - رسیده - فرهنگی - همچنین - سینما - اجتماعی - افتتاح - بازنشسته - ساخته - عبداللهی - اعلام - محلات - بانوان - افزایش - تئاتر - سرانه -

نظر شما در مورد : واکنش عبداللهی به خبر بازنشسته شدنش

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها