مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28679 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 16:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تخصیص ۱۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح فاضلاب شهری در مازندران

مدیرعامل آبفا مازندران اعلام کرد:

تخصیص ۱۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح فاضلاب شهری در مازندران

مازندشورا: آمل - مدیرعامل آبفا مازندران گفت: هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح دفع بهداشتی فاضلاب در استان تخصیص یافته است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح الله ذاکری عصر یک شنبه در آئین معارفه رئیس اداره آبفای شهری آمل در جمع خبرنگاران از اختصاص هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار از بانک توسعه اسلامی جهت اجرای طرح دفع بهداشتی فاضلاب خبر داد و افزود: این طرح در ۵ شهر آمل، تنکابن، قائمشهر، محمودآباد و رامسر برای طرح جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران با بیان اینکه هم اکنون مراحل اداری و تشریفات قانونی تسهیلات این طرح در حال انجام است، ادامه داد: درنشستی که ماه گذشته با کارشناسان بانک توسعه اسلامی برگزار شد، اعتبار مصوب شده توسط این بانک برای ساخت تصفیه خانه ، خط انتقال وایستگاه پمپاژ و بخشی دیگر نیز ازمحل اعتبارهای شرکت آبفای شهری استان تامین خواهد شد.
ذاکری با اشاره به اینکه شروع این طرح تا پایان سال جاری و یا اوایل سال ۹۷ اعلام کرد و گفت: این طرح در ۴ سال به اتمام می رسد و با تکمیل این مهم بیشتر از ۴۵۰ هزار نفر در ۵ شهر آمل، قائمشهر، رامسر، تنکابن و محمود آباد را پوشش می دهد.

وی با بیان اینکه با تکمیل این طرح در ۴ سال آینده ۲۵ درصد به تعداد مشترکان افزایش خواهد یافت، ادامه داد: میانگین اجرای طرح فاضلاب در کشور ۴۵ درصد است اما در مازندران ۳۳ درصد کمتر از متوسط کشوری هستیم.

ذاکری با اشاره به اینکه هم اکنون طرح های فاضلاب در۱۱شهرمازندران درحال اجرا است، افزود: میزان برخورداری مازندران از اجرای طرح های فاضلاب شهری کمتر از ۱۲ درصد است.

وی تاخیر در اجرای طرح های فاضلاب شهری را کمبود منابع اعتباری ملی دانست و افزود: در سال گذشته حدود ۶۸میلیاردتومان اعتبار برای بخش فاضلاب مازندران اختصاص داده شده که فقط ۳۷ میلیاردتومان آن برای ۱۱شهر جذب وهزینه شده است.

ذاکری با اشاره به حجم بالای مسافران و گردشگر پذیر بودن مازندران بیان کرد: انتظار داریم که به طرح های استان مازندران نگاه ملی شود.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فاضلاب - مازندران - ذاکری - اینکه - اعتبار - اجرای - افزود - اشاره - آبفای - تصفیه - اعلام - اکنون - گذشته - تکمیل - استان - رامسر - ادامه - تنکابن - توسعه - اختصاص - میلیارد - اسلامی - مدیرعامل - تومان - بهداشتی - قائمشهر -

نظر شما در مورد : تخصیص ۱۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح فاضلاب شهری در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها