مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28696 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 21:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

فعالیت‌های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مازندشورا: ساری- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، از واگذاری بخش‌های گوناگون فعالیت‌های فرهنگی و هنری ارشاد به بخش خصوص خبر داد.

مازندشورا:احد جاودانی در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه عکس سلف پرتره و بازدید از موسسه رنگ و ترنگ شهرستان تنکابن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس سیاستی که اتخاذ کرده، فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود در بخش‌های گوناگون را به آموزشگاه‌های آزاد و خصوصی واگذار می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: این سیاست در زمینه اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴ قانون اساسی برخصوصی‌سازی کارهای دولتی تاکید دارد.

وی اضافه کرد: از جمله اقدامات پسندید ای که در حال حاضر در حوزه سینمایی بر اساس همین سیاست در حال اجرا بوده و پیگیری‌هایی هم با مهندس حیدریان معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، واگذاری بخش آموزش انجمن سینمایی جوان به آموزشگاه‌های آزاد سینمایی است.

جاودانی ادامه داد: تشکیل انجمن‌های سینمایی در حقیقت برای آموزش فیلم‌سازی و تصویربرداری در رشته‌های مرتبط، تولید محتوا و حمایت از تولید فیلم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه برداشتن بخش آموزش از سینمای جوان و سپردن آن به آموزشگاه‌های آزاد سینمایی، اعتماد کردن به بخش خصوصی است، اظهار داشت: با انجام این اقدام سینمای جوان به تولید محتوا می‌پردازد.

وی گفت: با اعمال این سیاست، فعالیت‌های مجمتع‌های فرهنگی ارشاد که زمانی دوره‌های آموزشی هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی داشتند ، به بخش خصوصی، انجمن‌های مرتبط و آموزشگاه‌های دارای مجوز در زمینه آموزش هنرهای تجسمی و فیلم سازی و ... واگذار می‌شود.

جاودانی درباره نمایشگاه عکس سلف پرتره تنکابن افزود: این نمایشگاه به همت موسسه رنگ و ترنگ تنکابن برپا شده و ۳۸ هنرمند از مازندران و تهران در این نمایشگاه آثار خود را به نمایش عموم گذاشته و از کیفیت مطلوبی برخوردار است‌.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ارشاد - سینمایی - فرهنگ - اسلامی - سیاست - آموزش - نمایشگاه - آموزشگاه‌های - خصوصی - مازندران - تنکابن - تولید - جاودانی - فعالیت‌های - فرهنگی - واگذار - هنرهای - تجسمی - مرتبط - سینمای - محتوا - اظهار - موسسه - پرتره - وزارت - افزود - زمینه - انجمن‌های -

نظر شما در مورد : فعالیت‌های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی واگذار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها