مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2911 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 خرداد 1392 -ساعت : 21:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فعالیت‌های سیاسی در دوره چهارم شوراها جایگاهی ندارد

مازند شورا: نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های سیاسی در دوره چهارم شوراها جایگاهی ندارد، گفت: بر اساس قانون ورود شوراها به مسائل و فعالیت‌های سیاسی ممنوع است و مردم براساس این اصل مهم به انتخاب افراد اصلح اقدام کنند.

به گزارش مازند شورا به نقل از مهر، عوض حیدر پور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تشکیل سه دوره شوراهای اسلامی شهر روستا تجربه‌های گران بهایی از نحوه فعالیت پارلمان‌های محلی در اختیار همگان قرار داده است و بر این اساس انتظار داریم شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره چهارم با وضعیت مطلوبی در راستای تحقق وظایف قانونی خود حرکت کنند.
 
وی ادامه داد: آگاهی نسبت به زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی موجود در هر منطقه جزو مهم‌ترین نیازهای یک شورای موفق است و نامزدهای انتخابات نیز باید با در نظر گرفتن این موضوع مهم وبا تدوین برنامه‌های جامع و سازنده در جهت تقویت این مقوله حیاتی حرکت کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انجام اصلاحات سیاسی در حوزه وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست، بیان داشت:افرادی که با دغدغه‌های سیاسی و جناحی درصدد ورود به شوراهای اسلامی شهر و روستا باشند از صلاحیت لازم برخوردار نیستند و عموم مردم باید با آگاهی و هوشیاری لازم از ورود این افراد به شوراها جلوگیری کنند.
 
وی برخورداری اعضای شوراها از تخصص‌های مختلف در زمینه‌های بودجه بندی، مدیریت شهری و مسائل فرهنگی و اجتماعی را از مهم‌ترین نیازهای کنونی کشور برشمرد و افزود: در دوران گذشته برخی افراد برای رانت خواری به شوراهای اسلامی شهر و روستا نفوذ می‌کردند که البته تا میزان قابل توجهی از فعالیت این افراد جلوگیری شد اما انتظار داریم این تجربه‌های تلخ در دوره آینده تکرار نشود.
 
نماینده مردم شهرضا با اشاره به اینکه مردم باید بر اساس ارزیابی عملکرد افراد به انتخاب نامزدهای اصلح بپردازند، بیان داشت: حضور افراد برجسته و نخبه در شوراهای اسلامی شهر و روستا زمینه دستیابی به اهداف بزرگ را در این حوزه میسر می‌کند و این موضوع با حضور آگاهانه مردم در انتخابات 24 خرداد محقق می‌شود.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - شوراها - شورای شهر - -

نظر شما در مورد : فعالیت‌های سیاسی در دوره چهارم شوراها جایگاهی ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها