مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2926 -تاریخ انتشار : دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران درباره رد صلاحیت‌های انتخابات شوراها

مازند شورا: در بخش‌هایی از این بیانیه با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ابراز عقیده شده است که میزان ردصلاحیت‌ها به دلیل «سایه سنگین انتخابات ریاست جمهوری» آن‌گونه که باید مورد توجه قرار نگرفت.

مازند شورا: صادرکنندگان این بیانیه با انتقاد از عملکرد هیا‌ت‌های اجرایی مدعی «ردصلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب و مستقل توسط منصوبین دولت در هیات‌های اجرایی» شده‌اند.

در این بیانیه همچنین با انتقاد شدید نسبت به ردصلاحیت‌های انجام شده به خصوص از بین چهره‌های اصلاح‌طلب، و با اشاره به این‌که «شوراهای اسلامی شهر و روستا که مولود دولت اصلاحات و در راستای عمل به اصول معطل مانده قانون اساسی است، یک نهاد اجتماعی و عمرانی است و بایستی از دخالت ها و عملکردهای سیاسی به دور بماند.» تاکید شده است: دخالت دادن امور سیاسی و جهت‌گیری‌های فکری در ورود به انتخابات و بررسی صلاحیت داوطلبان نافی اهداف، وظایف و رسالت شوراهای اسلامی می‌باشد.

نویسندگان این بیانیه از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و هیات‌های نظارت مرکزی در استان‌ها «با درک شرایط موجود کشور و نیاز به حضور تمامی سلایق در عرصه مدیریت شهری و نیز برگزاری انتخاباتی عادلانه و سالم» اصلاح عملکرد هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت شهرستا‌ن‌ها را در دفاع از حقوق شهروندان خواستار شده‌اند.

این بیانیه با یادآوری انتخابات دور دوم شوراهای شهر که مسوولیت اجرا و نظارت آن بر عهده اصلاح‌طلبان بود ادعا شده است: هیچ‌کس به دلیل دیدگاه سیاسی رد صلاحیت نشد.

نگارندگان این بیانیه همچنین آورده‌اند: امیدواریم مجلس نهم و مسئولان آن در انجام این وظیفه مهم مسئولانه برخورد نموده و با تایید صلاحیت داوطلبان موجبات ایجاد شور و نشاط انتخاباتی را فراهم و اعتماد در بین مردم ایجاد نمایند./ افکار نیوزلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها،صلاح - -

مطالب مرتبط با : بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران درباره رد صلاحیت‌های انتخابات شوراها
نظر شما در مورد : بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران درباره رد صلاحیت‌های انتخابات شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها