مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2931 -تاریخ انتشار : یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 -ساعت : 15:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فعالیت نیروگاه های زباله سوز مشکل پسماند درمازندران را رفع می کند

مازند شورا: معاون امور عمرانی استاندار مازندران گفت: با آغاز فعالیت نیروگاه های زباله سوز ، مشکل پسماند درشهرهای مختلف این استان رفع خواهد شد.

مازند شورا: سیدعیسی هاشمیˈ روز یکشنبه در جلسه کارگروه پسماند استان با اشاره به اجرای طرح احداث کارخانه کمپوست و نیروگاه تولید برق از زباله در برخی شهرهای مازندران، افزود: برای دفع و دفن بهداشتی زباله دراین استان تاکنون اقدماات بسیار موثری صورت گرفته است.

وی از نهایی شدن قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز آمل با پیمانکار مربوطه خبرداد و اظهار داشت: با احداث این کارخانه مشکل زباله در شهرهای محمود آباد، نور و فریدونکنار رفع خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندارمازندران ، احداث نیروگاه های تولید برق از زباله را در شمار انرژی های پاک و بر اساس ضوابط محیط زیستی دانست و گفت: با فعالیت نیروگاه های زباله سوز ساری ، نوشهر و آمل، زباله شهرهای اطراف نیز باید برای دفع بهداشتی به این مناطق حمل شود.

وی اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر ساری را یگ گام ارزشمند همسو با مهار و بازیافت اصولی و سود آور پسماند دانست و افزود: این طرح با نظارت مستمر مسوولان باید در شهرهای مختلف مازندران پیگیری و اجرا شود.

هاشمی بر لزوم بهره گیری مطلوب از نظرات کارشناسان دانشگاه ها ، مراکز علمی و همچنین تجربیات دیگر مناطق مختلف کشور در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

وی با اشاره به سود آوری و اشتغالزایی این طرح در جامعه، گفت: برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا باید با فرهنگ سازی مناسب و اصولی به خانواده ها آموزش های لازم ارایه شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پسماند،زباله،کمپوست، - -

نظر شما در مورد : فعالیت نیروگاه های زباله سوز مشکل پسماند درمازندران را رفع می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها