طلب یکهزارو 460میلیارد ریالی شرکت گاز مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مرداد 1396 - ساعت : 00:00

کد مطلب: 29339 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طلب یکهزارو 460میلیارد ریالی شرکت گاز مازندران

مازندشورا: ساری-ایرنا-مدیر عامل شرکت گاز مازندران به طلبکارییکهزارو 460میلیارد ریالی این شرکت اشاره کرد و گفت که 70 درصد از طلبکاری ها از عموم مردم و مابقی از صاحبان صنایع و واحد های تولیدی استان است.

مازندشورا: محمد اسماعیل ابراهیم زاده عصر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران از مردم ولایی و صاحبان صنایع و تولیدی استان خواست تا شرکت گاز را با پرداخت معوقات خود یاری کنند تا طرح های گاز رسانی در دست اجرا ،متوقف نشود.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با کمترین درآمد بر لزوم گاز رسانی به مردم مازندران تاکید دارد، و در سه سال اخیر با سرمایه گذاری هنگفتی ، طرح های زیادی را در استان به بهره برداری رسانده است، تصریح کرد: از آنجاییکه مازندران به لحاظ زیست محیطی حساس و استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک انرژی پاک مورد توجه دست اندرکاران ملی قرار گرفت، حتی در شرایط سخت درآمدی دولت ، به این استان توجه ویژه شده است.
وی توضیح داد: اگر امروز شاهد عملیاتی شدن طرح های گاز رسانی به روستاهای در دل کوه و جنگل ها هستیم، به دلیل اهمیت حفاظت محیط زیست استان است، اما توقع داریم مردم در پرداخت به موقع بهای گاز این شرکت را یاری برسانند.
وی یاد آور شد : هم اکنون شرکت گاز مازندران حدود 520میلیارد ریال به پیمانکاران بدهکار است که البته هر ماه با پرداخت آن ، رقم بدهکاری شرکت کاهش می یابد.
مدیر عامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه در هفته دولت امسال تزریق گاز به لوله های 77روستای استان انجام می شود، گفت: 366روستای استان تا پایان امسال گاز دار می شوند.
ابراهیم زاده گفت: در حال حاضر بیش از چهار هزار 500میلیارد ریال طرح های گاز رسانی در استان در حال انجام است.
**آمادگی مازندران برای تامین گاز کارخانه پتروشیمی
مدیر عامل شرکت گاز مازندران از خط 42 اینچ گازرسانی دامغان- کیاسر - ساری که با سرمایه گذاری 10هزار میلیارد ریالی ، 2هفته پیش با حضور زنگنه وزیر نفت به بهره برداری رسیده است را به عنوان طرح راهبردی گازرسانی در استان نام برد و گفت: با جریان گاز در این لوله امروز آمادگی تامین گاز تمام جمعیت روستایی ، صنایع های موجود و حتی واحد پترروشیمی را داریم.
ابراهیم زاده گفت :اکنون با گاز دار شدن این خط دغدغه مدیران و مردم استان مازندران در افت و قطعی گاز از بین رفته است.
وی ظرفیت جریان روزانه گاز از طریق خط 42اینچ دامغان- ساری را 40میلیون متر مکعب دانست و گفت: با وارد شدن این مقدار گاز ، انرژی گاز تمام مشترکان خانگی ، صنعتی و تولیدی استان در طول سال حتی در سردترین روزها بدون مشکل تامین و تضمین شده است.
مدیر عامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه با پشتیبانی این طرحسه هزار میلیارد ریال اعتباربرای گاز رسانی به روستاهای مازندران امسال تعریف شده است ،گفت: اکنون لوله گذاری گاز و ایجاد علمک با حضور بیش از 25پیمکانکار در شهرهای کیاسر، فریم و 160 روستای 2 بخش دو دانگه ، چهار دانگه ساری و 151روستای هزار جریب نکا و بهشهر در حال انجام است.
طبق آمار 99 درصد از شهرها و حدود 90 درصد از جمعیت روستاهای استان مازندران گاز دارند و تا پایان سال 97 طبق برنامه مصوب سفر رئیس جمهوری به این استان تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران که حدود 480 روستا برآورد شده است نیز از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده:حسن فلاحتی
6990/1654

اقتصاد

شركت گاز

طلبكاري

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #استان #رسانی #روستاهای #اینکه #گذاری #تامین #پرداخت #ابراهیم #امسال #اکنون #گازرسانی #دامغان #جریان #دانگه #جمعیت #آمادگی #میلیارد #کیاسر #امروز #سرمایه #تولیدی #صنایع #برداری #عنوان #داریم #ریالی #انرژی #پایان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طلب یکهزارو 460میلیارد ریالی شرکت گاز مازندران

*

*