مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2941 -تاریخ انتشار : یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 -ساعت : 13:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امکان اعتراض مجدد برای افراد رد صلاحیت شده وجود دارد

آخرین اخبار از بررسی صلاحیت‌ها در استان مازندران

امکان اعتراض مجدد برای افراد رد صلاحیت شده وجود دارد

مازند شورا: رئیس هیات عالی نظارت استان مازندران با بیان اینکه امکان اعتراض مجدد برای افراد رد صلاحیت شده وجود دارد گفت :این حق نامزدهاست که اگر در یک مرجعی رد شدند به مرجع و مقام بالاتر اعتراض کنند و کار هیات نظارت استان در رسیدگی به پرونده ها تمام شد و امروز و فردا پرونده ها به فرمانداری ها ارسال می شود و افرادی که در هیات نظارت شهرستان و یا استان رد شده باشند می توانند در زمان قانونی به هیات عالی نظارت استان و یا کشور شکایت کنند.

مازند شورا: رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی استان مازندران در گفتگو با ما ،اخرین وضعیت تعیین صلاحیت های کاندیداها را تشریح کرد.

کمال علیپور خنکدار گفت: از ابتدا استقبال خوبی صورت گرفت و در سال حماسی مردم شروع خوبی در ایجاد این حماسه آغاز کردند و در مردم و جامعه جنب وجوشی  خوبی بوجود امد و از همه سلایق حضور دارند.

وی اضافه کرد: در استان مازندران حدود 17 هزار نفر برای انتخابات شورای شهر نام نویسی کردند و در این بین برای اولین بار در طول این سال ها از ابتدا هماهنگی خوبی بین هیات اجرایی و نظارت شکل گرفته است.

علیپور خاطرنشان کرد: افرادی در مرحله اول رد صلاحیت شدند بنا به شرایطی مانند ناقص بودن پرونده ها و یا براساس استعلامات چهارگانه و بعضی هم بواسطه گزارشاتی که دستگاه های امنیتی و مردمی بوده است  که از فیلتر اول رد شدند و قانون برای این افراد فضا را باز گذاشت تا در هیات عالی نظارت استان و شهرستان اعتراض کنند.

رئیس هیات عالی نظارت استان  تصریح کرد: در بررسی پرونده ها سعی شده حق و حقوق افراد ضایع نشود و با سعه صدر روند رسیدگی به این شکایات طی شد.

وی اضافه کرد: با مراکز چهارگانه علاوه بر مرحله اول در این مرحله نیز نشستی داشته ایم و موارد را به دقت بررسی کردیم.

 نماینده شهرستان های قائم شهر، جویبار ،سیمرغ و سوادکوه تصریح کرد: در این دوره نسبت به دوره های قبلی انتخابات شوراهای اسلامی  رد صلاحیت ها کمتر بوده است و این بدلیل بوده که همه سلایق، نخبگان بیایند، و مردم از میان کاندیداها اصلح ترین را انتخاب نمایند.

علیپور افزود: افرادی که در هیات نظارت رد شدند یقین داشته باشند، بررسی ها با آرامش انجام شد و سعی کردیم همه موارد را در نظر بگیریم و و طبیعتا معیارها و سنجش هایی برای کاندیداهای شورای شهر وجود دارد و افرادی هم اگر رد شدند این نیست که از موقعیت اجتماعی رد شده باشند.

رئیس هیات عالی نظارت استان مازندران با بیان اینکه امکان اعتراض مجدد برای افراد رد صلاحیت شده وجود دارد گفت: این حق نامزدهاست که اگر در یک مرجعی رد شدند به مرجع و مقام بالاتر اعتراض کنند و کار هیات نظارت استان در رسیدگی به پرونده ها تمام شد و امروز و فردا پرونده ها به فرمانداری ها ارسال می شود و افرادی که در هیات نظارت شهرستان و یا استان  رد شده باشند می توانند در زمان قانونی به هیات عالی نظارت استان و یا کشور شکایت کنند.

این مسئول به نقش هیات عالی نظارت درباره تخلفات و تبلیغات زود هنگام کاندیداها اشاره کرد و گفت: هرگاه هیات های نظارت در بخش و شهرستان گزارشی در این خصوص داشته باشند حتی در خصوص افرادی که تائید صلاحیت شدند تخلف محرز باشد آنها را طبق قانون حتی تا روز انتخابات می توان آنها را رد صلاحیت  کرد.

وی همچنین در خصوص انتشار غیر رسمی کاندیدا رد صلاحیت شده  از برخی کانال ها گفت: انتخابات از ابتدا مردمی است و افرادی که در هیات های اجرایی و نظارت حضور دارند ممکن است در خانواده و نزد دوستان خود صحبتی داشته باشند که شاید علت این اتفاقات باشد امّا بیشتر این اسامی گمانه زنی های جریانات و گروه هاست.

علیپور در پاسخ به سوال ما که توصیه شما به مردم و کاندیداهای چیست گفت: مردم نیاز به توصیه ندارند اما بعنوان  یک خادم باید بگویم که مردم به هیاهوها رای ندهند بلکه به برنامه ها، به تخصص و تعهد افراد ، به میزان پاسداری نامزدها از ولایت و خون شهدا رای دهند چراکه متولیان شهرها و روستاها بهتر می توانند ارزش های انقلاب را حفظ کنند.

نماینده مجلس تاکید کرد: ایلی و قبایلی رای دادن دیگر جواب نمی دهد و باید بر مبنای تعهد و تخصص باشد تا در دهه چهارم که دهه ارزش های انقلاب اسلامی است به رشد و شکوفایی برسیم./ بلاغ

وی همچنین خطاب به کاندیداهای چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهرو روستا گفت : کاندیدا ها آنچه که واقعیت های خودشان است را به مردم بگویند و شعارهای رنگارنگ و گمراه کننده به مردم ندهند و سبب فریب آنها نشوند و همچنین شعار ها در چارچوب و اختیار قانون شورا و شهرداری ها باشد .

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی استان تاکید کرد : کاندیداها مردم را نسبت به نظام دلسرد نکنند و امیداوری دهند و اگر افرادی در مواردی ضعیف عمل کردند مردم آنها را از چرخه خارج می کنند .لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها ،ما - -

نظر شما در مورد : امکان اعتراض مجدد برای افراد رد صلاحیت شده وجود دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها