مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2944 -تاریخ انتشار : یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 -ساعت : 10:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور:

95 درصد کاندیدهای شورای شهر تایید صلاحیت شده اند

مازند شورا: رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهااسلامی شهر و روستا در کشور با بیان اینکه صلاحیت 90 تا 95 در کاندیدا‌ها تایید شده است، گفت: از روز گذشته اسامی تایید صلاحیت شدگان به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ابلاغ شده است.

مازند شورا: محمد جواد کولیوند اظهار کرد: بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها انتخابات شورای شهر در هیات‌های اجرایی منجر به تایید یا رد صلاحیت تعدادی از داوطلبان شد؛ آنهایی که تایید صلاحیت شده‌اند باید از هیات‌ نظارت نیز تاییدیه بگیرند، داوطلبان شوراها در بخش صلاحیت‌شان در هیات نظارت همان بخش و داوطلبان شوراها در شهرستان‌های در هیات نظارت همان شهرستان بررسی شد.

وی در گفتگو با ایسنا افزود: بر این اساس هیات‌های نظارت در سراسر کشور روز گذشته بررسی صلاحیت تایید شدگان هیات‌های اجرایی را به اتمام رساندند و اسامی برای ابلاغ به داوطلبان به فرمانداری‌ها اعلام شده است. بر این اساس می‌توان گفت که 90 تا 95 درصد کاندیدا‌ها تایید صلاحیت شده‌اند.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور توضیح داد: در انتخابات این دوره شوراها 300 هزار نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 3000 شکایات به هیات‌های نظارت در مورد روند بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها در هیات‌های اجرایی رسیده است در واقع تنها یک درصد کاندیدا‌ها نسبت به بررسی صلاحیت‌شان اعتراض داشتند.

کولیوند ادامه داد: در حال حاضر آن دسته از نامزد‌هایی که صلاحیت‌شان در هیات‌های اجرایی رد شده است اگر در بخش باشند مستقیم در هیات‌های نظارت شهرستان و اگر در شهر باشند مستقیم به هیات‌های عالی نظارت استان صلاحیت ‌مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

اکنون این روال در حال بررسی است و این افراد تا سه خرداد فرصت شکایت دارند. چهار خرداد اسامی کاندیدا‌هایی که صلاحیت‌شان در هیات‌های اجرای رد شد و لی در هیات‌های نظارت تایید شد از طریق فرمانداری و بخش‌داری‌ها به آنها اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: از زمان چهارم خرداد تکلیف فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تقریبا روشن می‌شود و آنها لیست تایید شدگان صلاحیت را برای عموم چاپ می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر کسانی که صلاحیت‌شان در هیات‌های نظارت استان رد شده باشد می‌توانند مجددا به هیات‌های نظارت برای بررسی اعتراضشان شکایت کنند در این مرحله هیات‌ مرکزی نظارت مدارک را مورد بررسی قرار می‌دهد و حتی ممکن است از خود افراد برای ارائه توضیحات نیز دعوت کند.

وی در پایان در مورد اسامی تایید صلاحیت شدگان کاندیدا‌ها انتخابات شورای شهر تهران گفت: ‌شب گذشته اسامی به فرماندرای‌ها داده شده است که طبیعتا این اسامی در سایت فرماندری‌ها همچون فرماندرای تهران می‌آید در واقع از امروز تایید شدگان صلاحیت متوجه می‌شوند که چه وضعیتی دارند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها ، صل - -

نظر شما در مورد : 95 درصد کاندیدهای شورای شهر تایید صلاحیت شده اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها