مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2951 -تاریخ انتشار : شنبه 28 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اینکه بگویند نظارت بر انتخابات شوراها صفر است درست نیست

واکنش لاریجانی نسبت به اظهارات دیروز جنتی:

اینکه بگویند نظارت بر انتخابات شوراها صفر است درست نیست

مازند شورا: مجلس در روز پنجشنبه به خاطر اعمال نظارت صحیح بر امر انتخابات شوراها جلسه علنی نداشت و تا آنجا که من اطلاع دارم همه نمایندگانی که درگیر این موضوع بودند در شهرها و استان‌های خود مشغول رسیدگی به این مسئله بودند و تمام وقت روز پنجشنبه و جمعه آنها صرف رسیدگی و نظارت در این حوزه شد.

مازند شورا: رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد اطلاعات درستی در اختیار رئیس شورای نگهبان قرار نگرفته است، گفت: باید به این مسئله توجه شود که مسئله شوراها برای مجلس شورای اسلامی مهم است و نمایندگان نظارت دقیقی بر انتخابات شوراها دارند، اینکه بگویند نظارت در انتخابات شوراها صفر است درست نیست و به نظر می‌رسد اطلاعات درستی به ایشان نرسیده است.

به گزارش مازند شورا به نقل از نیک نیوز، علی لاریجانی امروز شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به صحبت‌های روز گذشته رئیس شورای نگهبان در نماز جمعه تهران در خصوص نظارت مجلس بر صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: قطعاً ایشان یکی از شخصیت‌های مورد احترام برای همه هستند، عرض من نیز به این مسئله مربوط است که مطلب به طور کامل روشن شود. نکته‌ای که ایشان به آن اشاره داشتند مبنی بر اینکه نظارت در مورد انتخابات شوراها در حد صفر است، اطلاع صحیحی نیست.
 
وی با بیان اینكه شما همگان می‌دانید که تا دو روز پیش پرونده‌ها در هیئت‌های اجرایی توسط دولت مورد رسیدگی قرار گرفته و از دو روز پیش نظارت کار خود را توسط نمایندگان شهرها و استان‌ها آغاز کرد افزود:  به محض اینکه این زمان فرا رسید همه نمایندگان روزهای پنجشنبه و جمعه وقت خود را صرف همین امر کردند.

لاریجانی ادامه داد: مجلس در  روز پنجشنبه به خاطر اعمال نظارت صحیح بر امر انتخابات شوراها جلسه علنی نداشت و تا آنجا که من اطلاع دارم همه نمایندگانی که درگیر این موضوع بودند در شهرها و استان‌های خود مشغول رسیدگی به این مسئله بودند و تمام وقت روز پنجشنبه و جمعه آنها صرف همین موضوع شد و حتی جلسه امروز مجلس که با تاخیر شروع شد به دلیل این بود که نمایندگان تا آخر وقت شب گذشته نمایندگان مشغول نظارت در این حوزه بودند و نتوانستند امروز خود را به موقع خود را به مجلس برسانند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینكه  این حرف، حرف دقیقی نیست چرا که خاطر نشان كرد: به نظر می‌رسد اطلاعات درستی در اختیار رئیس شورای نگهبان قرار نگرفته و باید به این مسئله توجه شود که مسئله شوراها برای مجلس شورای اسلامی مهم است و نظارت آن توسط نمایندگان به طور دقیق انجام خواهد شد که تا حقی از شخص و کسی ضایع نشود در همه زمینه‌ها که قانون مشخص کرده نظارت نمایندگان مطابق قانون انجام خواهد شد و نباید نگرانی به جامعه القا شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها ،ش - -

نظر شما در مورد : اینکه بگویند نظارت بر انتخابات شوراها صفر است درست نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها