مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2956 -تاریخ انتشار : جمعه 27 اردیبهشت 1392 -ساعت : 16:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هیات مرکزی انتخابات، حرف آخر بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها را می‌زند

هیات مرکزی انتخابات، حرف آخر بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها را می‌زند

مازند شورا: رئیس هیات مرکز‌ی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشو‌ر، با بیان اینکه هیات‌های اجرایی اننخابات بخشداری‌ها و فرمانداری‎‌های مناطق و هیات‌های معتمدین منطقه‌ای هستند، افزود: هیات مرکزی نظارت حرف آخر را درباره رد یا تائید صلاحیت کاندیداها در ۲۸ اردیبهشت ماه می‌زند.

مازند شورا: محمد جواد کولیوند عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ، درباره زمان اعلام نتیجه بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا، به مجلس نیوز گفت: بررسی صلاحیت کاندیداها شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیات عالی شهرستان‌ها و استان‌ها تا ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد و در این روز نظریه نهایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا داده می‌شود.

نماینده مردم کرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهروروستای تهران هم در همین تاریخ یعنی تا ۲۸ اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

وی درباره نحوه اعتراض کاندیداها در صورت رد صلاحیت تصریح کرد: پس از ۲۸ اردیبهشت اگر فردی از هیات عالی استان‌ها و شهرستان‌ها رد صلاحیت شد دو روز فرصت دارد تا اعتراض خود نسبت به رد صلاحیت را به هیات مرکزی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا تقدیم کند.

کولیوند ادامه داد: پس از دریافت اعتراض کاندیداها نسبت به رد صلاحیت آنها، صلاحیت این افراد در هیات مرکزی بررسی شده و امکان تائید صلاحیت آنها وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه ارزیابی صلاحیت‌ها بر اساس استعلام از مراجع چهارگانه، هیات عالی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی انجام می‌شود، تاکید کرد: امکان دارد بررسی صلاحیت از سوی هیات مرکزی از استعلام‌های مراجع چهارگانه هم عدول کند و خود ما درباره کاندیدایی به تشخیص درستی برسیم و آن را انجام دهیم.

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس،  درباره اعلام خبری از سوی برخی از کاندیداها مبنی‌بر رد صلاحیت آنها در انتخابات، گفت: اینکه برخی افراد اعلام می‌کنند که در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا رد صلاحیت شده‌اند بر اساس اعلام نظر خودشان است چراکه این رد صلاحیت‌ها را هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با بندهای مربوط به دلایل رد صلاحیت به صورت محرمانه به آنها اعلام کرده، در حالی که صلاحیت نهایی از سوی هیات مرکزی انتخابات بررسی و اعلام می‌شود.

کولیوند با بیان اینکه هیات‌های اجرایی اننخابات بخشداری‌ها و فرمانداری‎‌های مناطق و هیات‌های معتمدین منطقه‌ای هستند، یادآور شد: هیات مرکزی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هنوز صلاحیت مربوط به هیچ کاندیدایی در این انتخابات را اعلام نکرده است.

رئیس هیات مرکز‌ی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشو‌ر، توضیح داد: تائید و رد صلاحیت فردی در هیات‌های اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا دلیلی بر تائید یا رد صلاحیت آنها در انتخابات نیست چرا که هیات مرکزی نظارت حرف آخر را درباره رد یا تائید صلاحیت کاندیداها در ۲۸ اردیبهشت ماه می‌زند.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،شوراها، شو - -

مطالب مرتبط با : هیات مرکزی انتخابات، حرف آخر بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها را می‌زند
نظر شما در مورد : هیات مرکزی انتخابات، حرف آخر بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها را می‌زند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها