مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2964 -تاریخ انتشار : جمعه 27 اردیبهشت 1392 -ساعت : 08:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تجهیزات کارخانه کمپوست بهشهر رو به استهلاک است

مازند شورا: نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت : تجهیزات و دستگاه های نصب شده در کارخانه کمپوست بهشهر به دلیل استفاده نشدن، در حال استهلاک و فرسودگی است

مازند شورا:  ˈ احمدعلی مقیمی ˈ روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات بهره برداری از کارخانه کمپوست زباله بهشهر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر اظهار داشت : ناتوانی در خرید دستگاه همزن که باید از خارج کشور وارد شود ، دلیل اصلی تاخیر در بهره برداری از این واحد صنعتی است .

 وی گفت : به دلیل افزایش نرخ ارز ، باید چند برابر قیمت پارسال برای خرید این دستگاه هزینه کنیم که پرداخت این مبلغ از توان شهرهای های شرق مازندران خارج است .

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود : اگر پیمانکار این طرح توانایی خرید تجهیزات لازم ندارد ،باید مسوولین بهشهر را مطلع کند تا با استفاده از ظرفیت های شهرستانی ،این مشکل برطرف شود .

وی در عین حال گفت : علیرغم محدودیتهای اقتصادی و کمبود قطعات و دستگاههای مرتبط برای نصب در کارخانه کمپوست ، سرعت ساخت این کارخانه می تواند نوید بخش بهره برداری هر چه سریعتر از این واحد صنعتی باشد .

شهردار بهشهر نیز در این جلسه گفت : یکی از اهداف راهبردی مدیریت و ساماندهی پسماند شهری ، کاهش تدریجی دپو و دفن زباله و افزایش ظرفیت بازیافت و پردازش آن است .

ˈقاسم جعفری ˈ بیان داشت : باتوجه به اهمیت سالم سازی محیط و توجه به بهداشت عمومی جمع آوری صحیح و اصولی و همچنین دفن بهداشتی زباله های خانگی ضروری است.

وی افزود : اگر شرایط دفن بهداشتی در زمان انتقال زباله ها به محل دفن رعایت نشود مشکلات بیشتری برای جامعه و محیط زیست ایجاد می شود.

شهردار بهشهر ادامه داد : با احداث کارخانه کمپوست زباله بهشهر با ظرفیت 250 تن ، رسیدن به این هدف محقق خواهد شد .

کارخانه کمپوست زباله بهشهر تا 2 ماه آینده به بهره برداری می رسد

ˈ سیدعیسی هاشمی ˈ نیز روز پنجشنبه در حاشیه نشست بررسی مشکلات راه اندازی این واحد صنعتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این کارخانه با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی ، در انتظار خرید دستگاهی وارداتی برای راه اندازی و بهره برداری است .

وی بیان داشت : برای حل این مشکل ، صنعتگران جوان ایرانی ، دستگاه جایگزین تولید داخل را به مسوولین کارخانه کمپوست بهشهر پیشنهاد کرده اند که با توجه به ضمانت ده ساله تولیدکنندگان ، از وارد کردن و خرید دستگاه گران قیمت خارجی صرف نظر خواهیم کرد .

معاون عمرانی استاندار مازندران افزود : با تکمیل ساختمان این کارخانه تا 10 روز آینده و نصب دستگاه تا 45 روز دیگر ، این واحد صنعتی در شمار واحدهای قبل افتتاح قرار گرفته و مشکل زباله شهرهای بهشهر ، نکا ، گلوگاه ، خلیل شهر و رستمکلا ، به طور کامل برطرف خواهد شد .

هاشمی ادامه داد : تولید شیرابه زباله و نفوذ آن به سفره های آب زیرزمینی و رودخانه ها ، از دغدغه های جدی مسوولین به خصوص در بخش سلامت است که با راه اندازی این کارخانه و دیگر کارخانه های مشابه در دیگر شهرهای مازندران ، نگرانی های آلودگی سفره آب های زیرزمینی و رودخانه ها از بین خواهد رفت .

وی گفت : دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با ساخت دستگاه تصفیه شیرابه ، این مشکل را برطرف کرده و نصب این دستگاه در کارخانه کمپوست بهشهر، راه حل رفع همیشگی این دغدغه است ./ ایرنا

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله،کمپوست،مدیریت - -

نظر شما در مورد : تجهیزات کارخانه کمپوست بهشهر رو به استهلاک است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها