مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2975 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 -ساعت : 10:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امروز نتایج بررسی صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات شوراها اعلام می‌شود

مازند شورا: وزیر کشور در حاشیه جلسه هیات دولت با یادآوری روند برگزاری انتخابات شوراها گفت: ۲۶ اردیبهشت‌ ماه نتایج بررسی صلاحیت‌ها برای انتخابات شوراها از سوی هیات نظارت اعلام می‌شود.

مازند شورا: عضو هیات دولت دهم با اشاره به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و با بیان اینکه فرایند ثبت‌ نام به اتمام رسیده واسامی برای بررسی و تایید صلاحیت به شورای نگهبان ارسال شده است، ادامه داد: این شوراها نیز در حال بررسی صلاحیت کاندیداها در فرصت ۵ روزه است، گرچه می‌تواند از فرصت ۵ روزه دیگر نیز استفاده و آن را تمدید کند.وزیر کشور در حاشیه جلسه هیات دولت با یادآوری روند برگزاری انتخابات شوراها گفت: ۲۶ اردیبهشت‌ ماه نتایج بررسی صلاحیت‌ها برای انتخابات شوراها از سوی هیات نظارت اعلام می‌شود.
 
به گزارش ایرنا، «مصطفی محمد نجار» ظهر امروز – چهارشنبه – در حاشیه جلسه هیات دولت افزود : افراد رد صلاحیت شده در چارچوب تاریخ مشخص شده می ‌توانند به نتایج بررسی صلاحیت‌ ها اعتراض کنند.
 
وی با تاکیدبر اهمیت رعایت قانون والتزام به آن ازسوی تمامی کاندیداها در جریان برگزاری انتخابات ادامه داد: بعد از اعلام نهایی بررسی صلاحیت ها ازسوی هیات نظارت برای انتخابات شوراها کاندیداها هفت روز فرصت دارند که تبلیغات خود را انجام دهند و این فرصت از ۱۶ خرداد ماه آغاز می ‌شود.
 
عضو هیات دولت دهم با اشاره به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و با بیان اینکه فرایند ثبت‌ نام به اتمام رسیده واسامی برای بررسی و تایید صلاحیت به شورای نگهبان ارسال شده است، ادامه داد: این شوراها نیز در حال بررسی صلاحیت کاندیداها در فرصت ۵ روزه است، گرچه می‌تواند از فرصت ۵ روزه دیگر نیز استفاده و آن را تمدید کند.
 
محمد نجارگفت: بعد از اینکه ‌ شورای نگهبان بررسی صلاحیت‌ها را انجام داد، نتیجه را به وزارت کشور اعلام می‌ کند و از زمانی که وزارت کشور نتایج بررسی‌ها را اعلام کرد و اسامی نهایی کاندیداها از سوی وزارت کشور اعلام شد فرصت برای تبلیغات آغاز می‌شود و این فرصت تا یک روز از قبل برگزاری انتخابات ادامه پیدا خواهد کرد.
 
وزیر کشور با تاکید بر اینکه تاکنون ۶ کاندید یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری انصراف داده‌اند، گفت: من در اینجا تاکید می‌ کنم که کاندیداهایی که می‌خواهند انصراف دهند، طبق قانون باید خودشان و یا نماینده تمام الاختیارشان این موضوع را به وزارت کشور اعلام کنند.
 
وی نامزدها را از تبلیغات زود هنگام برحذر داشت و گفت : این نامزدها در چارچوب قانون عمل کنند.
 محمد نجاردرپاسخ به سوالی مبنی براینکه«درانتخابات شوراها چند درصد از شرکت کنندگان توسط هیات اجرایی تایید شده‌اند و نظر شما درارتباط با روند تایید صلاحیت‌ها چیست» گفت: در این دوره تعداد رد صلاحیت شدگان اندک است و تاکنون خوب عمل شده و کار ادامه دارد و باید منتظر باشیم تا نتایج نهایی اعلام شود.
 
نجار درباره تبلیغات زودرس برخی کاندیداها نیز گفت: نحوه برخورد با تبلیغات زودرس از سوی کاندیداها در قانون مشخص شده و براساس ضوابط قانونی عمل می‌شود.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها ،ش - -

نظر شما در مورد : امروز نتایج بررسی صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات شوراها اعلام می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها