مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2979 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

99 درصد داوطلبان نمايندگی شوراها احراز صلاحيت شده اند

مازند شورا: رئیس هیات مرکزی نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: صلاحیت 99 درصد از 300 هزار و 165 داوطلب نمایندگی شوراها در کشور، احراز شده است.

مازند شورا: رئیس هیات مرکزی نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: صلاحیت 99 درصد از 300 هزار و 165 داوطلب نمایندگی شوراها در کشور، احراز شده است.

محمد جواد کولیوند در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: در بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی شوراها در هیات های اجرایی انتخابات، صلاحیت 3 هزار داوطلب تایید نشده است که فقط یک درصد داوطلبان را شامل می شود.

وی گفت: از این تعداد تاکنون 2810 داوطلب به احراز نشدن صلاحیتشان اعتراض کرده اند که شکایاتشان در هیات های نظارت درحال بررسی است.

کولیوند با اشاره به مهلت 10 روزه بررسی شکایات داوطلبان در هیات های نظارت بر انتخابات شوراها افزود: رسیدگی به اعتراض داوطلبان احراز صلاحیت نشده در هیات های نظارت تا سوم خرداد پایان می یابد و اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان چهارم خرداد به فرمانداری ها و بخشداری ها اعلام می شود.

وی گفت: پس از آن نیز اگر همچنان داوطلبی به احراز صلاحیت نشدنش اعتراض داشته باشد
می تواند به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها مراجعه کند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همچنین گفت: تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از صبح روز 16 خرداد آغاز می شود و تا پایان روز 22 خرداد ادامه دارد.

110 هزار ناظر بر برگزاری چهارمین دوره انتخابات شوراها در کشور نظارت می کنند. به گفته مسئولان ذیربط در شورای مرکزی نظارت بر این انتخابات، 1810 بازرس نیز مسئولیت بازرسی از روند برگزاری انتخابات و بررسی شکایات را برعهده می گیرند.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - شوراها - صلاحیت - -

نظر شما در مورد : 99 درصد داوطلبان نمايندگی شوراها احراز صلاحيت شده اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها