مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2980 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار وزیرکشور نسبت به تبلیغات زودرس

مازند شورا: بعد از اعلام نهایی بررسی صلاحیت ها از سوی هیات نظارت برای انتخابات شوراها کاندیداها هفت روز فرصت دارند که تبلیغات خود را انجام دهند و این فرصت از روز 16 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.

وزیر کشور در حاشیه جلسه هیات دولت بر اهمیت رعایت قانون و التزام به آن از سوی تمامی کاندیداها در جریان برگزاری انتخابات تاکید کرد.

به گزارش مازند شورا به نقل از ایسنا، مصطفی محمد نجار در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به روند برگزاری انتخابات شوراها و با بیان این‌که در 26 اردیبهشت‌ماه نتایج بررسی صلاحیت‌ها برای انتخابات شوراها از سوی هیات نظارت اعلام می‌شود و افراد رد صلاحیت شده در چارچوب تاریخ مشخص شده می‌توانند به نتایج بررسی صلاحیت‌ها اعتراض کنند، گفت: بعد از اعلام نهایی بررسی صلاحیت ها از سوی هیات نظارت برای انتخابات شوراها کاندیداها هفت روز فرصت دارند که تبلیغات خود را انجام دهند و این فرصت از روز 16 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و با بیان این‌که فرایند ثبت‌نام به اتمام رسیده و اسامی برای بررسی و تایید صلاحیت به شورای نگهبان ارسال شده است، ادامه داد: این شوراها نیز در حال بررسی صلاحیت کاندیداها در فرصت 5 روزه است، گرچه می‌تواند از فرصت 5 روزه دیگر نیز استفاده و آن را تمدید کند.

وی گفت: بعد از این‌که شورای نگهبان بررسی صلاحیت‌ها را انجام داد، نتیجه را به وزارت کشور اعلام می‌کند و از زمانی که وزارت کشور نتایج بررسی‌ها را اعلام کرد و اسامی نهایی کاندیداها از سوی وزارت کشور اعلام شد فرصت برای تبلیغات آغاز می‌شود و این فرصت تا یک روز از قبل برگزاری انتخابات ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر کشور با تاکید بر این‌که تاکنون 6 نفرکاندیداهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری انصراف داده‌اند، گفت: من در اینجا تاکید می‌کنم که کاندیداهایی که می‌خواهند انصراف دهند، طبق قانون باید خودشان و یا نماینده تمام الاختیارشان این موضوع را به وزارت کشور اعلام کنند.

وی با توصیه به کاندیداها مبنی بر این‌که از تبلیغات زودرس خودداری و همه در چارچوب قانون عمل کنند، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که در انتخابات شوراها چند درصد از شرکت کنندگان توسط هیات اجرایی تایید شده‌اند و نظر شما در ارتباط با روند تایید صلاحیت‌ها چیست؟ گفت: در این دوره تعداد رد شدگان کم است و تاکنون خوب عمل شده و کار ادامه دارد و باید منتظر باشیم تا نتایج نهایی اعلام شود.

وی درباره تبلیغات زودرس برخی کاندیداها نیز گفت: نحوه برخورد با تبلیغات زودرس از سوی کاندیداها در قانون مشخص شده و براساس ضوابط قانونی عمل می‌شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - شوراها - شورای شهر - -

مطالب مرتبط با : هشدار وزیرکشور نسبت به تبلیغات زودرس
نظر شما در مورد : هشدار وزیرکشور نسبت به تبلیغات زودرس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها