مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3008 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اردیبهشت 1392 -ساعت : 10:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامزدها فرصت اعتراض دارند

رئیس هیات مركزی نظارت بر انتخابات شوراها:

نامزدها فرصت اعتراض دارند

مازند شورا: محمدجواد كولیوند، رئیس هیات مركزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی كشور آخرین شرایط بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها را تشریح و تاكید كرد كه نامزدهایی كه از سوی هیات‌های اجرایی ردصلاحیت شده اند، فرصت اعتراض دارند.

مازند شورا: محمدجواد كولیوند، رئیس هیات مركزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی كشور در گفت وگو با جام جم آخرین شرایط بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها را تشریح و تاكید كرد كه نامزدهایی كه از سوی هیات های اجرایی ردصلاحیت شده اند، فرصت اعتراض دارند.

بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها در چه مرحله ای است؟

 تا هجدهم اردیبهشت ماه كل بررسی ها از سوی هیات های اجرایی در فرمانداری ها و بخشداری ها پایان یافته و آن دسته از نامزدهایی كه تائید نشده اند از سوی فرمانداری و بخشداری از این موضوع آگاه شده اند.

رد صلاحیت هیات های اجرایی چگونه به نامزدها اعلام شده است؟

 آن دسته از نامزدهایی كه تائید نشده اند از سوی بخشداری ها و فرمانداری ها به صورت كتبی از این موضوع آگاه شده اند و از تاریخ ابلاغ چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به رای هیات اجرایی ارائه كنند.

بررسی صلاحیت در هیات های نظارت در چه مرحله ای است؟

 از نوزدهم اردیبهشت ماه كار هیات ها تازه آغاز شده است و منتظر هستیم ببینیم اعتراض نامزدها به هیات های عالی استان اعلام می شود یا به فرمانداری ها. البته نامزدها می توانند اعتراض خود را به هر دو طرف ارسال كنند. اعتراض ها كه تكمیل شده و برای هیات عالی استان ارائه شود، كار هیات عالی نظارت استان ها آغاز می شود. احتمالا از امروز یا فردا كار هیات عالی نظارت استان ها آغاز می شود.

آیا این امكان وجود دارد كه نامزدها در صورت ردصلاحیت در هیات های اجرایی اعتراض خود را به هیات نظارت ارسال و در آنجا صلاحیت آنها تائید شود؟

 بله، به محض این كه نامه رسمی از سوی فرمانداری ها و هیات های اجرایی به آنها ابلاغ شود، آنها از آن زمان چهار روز فرصت دارند یا به هیات اجرایی در فرمانداری و بخشداری یا به هیات عالی نظارت در استان مراجعه كرده و اعتراض خود را ارائه كنند. هیات های نظارت نیز بررسی خواهند كرد و بر مبنای آن پرونده های آنها كاملا بررسی، تائید یا رد می شود.

برخی سایت ها اسامی كسانی را كه رد صلاحیت شده بودند، منتشر كرده اند. این اطلاعات از سوی هیات نظارت بوده است؟

 این اقدام از سوی هیات های نظارت انجام نشده است؛ اگر هم اتفاق افتاده باشد از سوی هیات های اجرایی اتفاق افتاده است كه از سوی نمایندگان دولت دنبال می شود و به هیچ وجه هیات های نظارت هنوز كار را آغاز نكرده اند تا اسامی را اعلام كنند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شورای شهر،ص - -

نظر شما در مورد : نامزدها فرصت اعتراض دارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها