مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3019 -تاریخ انتشار : جمعه 20 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رد صلاحیت شدگان شوراها چه کنند؟

مازند شورا: عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی گفت: رد صلاحیت شدگان شوراها برای طرح شکایت می‌توانند به هیات‌های نظارت شهرستان و یا استان خود مراجعه کنند.

مازند شورا: محمدحسن آصفری با یادآوری اینکه صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا از سوم اردیبهشت‌ماه مورد بررسی قرار گرفته است به ایسنا گفت: پس از اعلام اسامی کاندیداها، افراد تأیید صلاحیت شده در هیأت نظارت مورد بررسی قرار می‌گیرند و افرادی که توسط این هیأت رد صلاحیت می‌شوند می‌توانند از زمان مشخص شده به مدت چهار روز شکایت خود را اعلام کنند تا در هیأت نظارت مورد بررسی قرار گیرد.

وی مدت زمان رسیدگی به شکایات را ۱۰ روز عنوان کرد و گفت: امکان دارد افرادی که توسط هیات‌های اجرایی رد صلاحیت شده‌اند پس از بررسی هیات نظارت تایید صلاحیت شوند و همچنین امکان رد صلاحیت شدن افراد تایید صلاحیت شده نیز وجود دارد.

نماینده مردم اراک در مجلس در خصوص طرح شکایت توسط داوطلبان رد صلاحیت شده با بیان اینکه این افراد باید در زمان مشخص شده برای ارائه شکایت اقدام کنند گفت: کاندیدای رد صلاحیت شده روستایی برای اعلام شکایت خود می‌تواند به هیات نظارت شهرستان و کاندیدای شهری به هیات نظارت استان مراجعه کرده و اعتراض خود را مطرح کنند.

آصفری درخصوص معیار صلاحیت کاندیداها خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادگستری و ثبت احوال سوابق کاندیداها را بررسی می‌کنند و در صورتی که در استعلام آنها مورد منفی وجود داشت، رد صلاحیت خواهند شدلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها،صلا - -

نظر شما در مورد : رد صلاحیت شدگان شوراها چه کنند؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها