شهردار فریدونکنار نهایتاً تا هفته آینده مشخص خواهد شد/انتخاب سرپرست شهرداری امری قانونی است

تاریخ انتشار : سه شنبه 07 شهریور 1396 - ساعت : 15:29

کد مطلب: 30277 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت و گو مازندشورا با نازبانو عزیزی عنوان شد:

شهردار فریدونکنار نهایتاً تا هفته آینده مشخص خواهد شد/انتخاب سرپرست شهرداری امری قانونی است

اختصاصی مازندشورا: شورای اسلامی شهر فریدونکنار در اولین جلسه رسمی خود، محمدمظاهر محمدی را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرد.

اختصاصی مازندشورا: در گفت و گو با عضو با سابقه‌ی شورای شهر فریدونکار به بررسی اوضاع فعلی شهرداری اعم از فرآیند انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری پرداخیتم.
 نازبانو عزيزى در گفت و گو با ما بيان داشت؛
در حال حاضر که اغلب شهرهای استان به انتخاب شهردار و اعلام آن روی آورده اند، به علت طولانی بودن فرآیند انتخاب شهردار که حداقل یک ماه زمان می برد، در فریدونکنار بر اساس قانون سرپرست شهردار مشخص شده است.
وی در ادامه افزود، سرپرست شهردار عنوانی است که به شخصی داده می شود که پس از انتخاب شورای شهر و قبل از انتخاب شهردار به منظور نظارت بر مدیریت شهر با رأی اعضای شورا تصویب می شود. لازم به ذکر است دوره فعالیت این عنوان، حداکثر سه ماهه بوده و در صورتی که شهردار انتخاب نشود باید از طریق رایزنی با دستگاه های استانی و مسئولین ذی‌ربط مدت دوره فعالیت آن تمدید شود؛ گزینه های انتخاب شهردار درحال بررسی بوده و نهایتاً تا هفته آینده مشخص خواهد شد.
 
اين عضو فعال شورا درمورد چالش های منطقه و شهرداری فریدونکنار بيان داشت، به علت دارا بودن بافت قدیمی فریدونکنار را مسئول مشکلات شرق وغرب می دانند و این درحالی است که سرخرود و بهنمیر دارای بافت های جدید هستند و تغییر ایجاد کردن در این شهرها هزینه‌ی آنچنانی ندارد در صورتی که همین تغییرات در فریدونکنار هزینه‌ی بالایی را خواهد داشت؛ همین بافت قدیمی باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده است.
درمورد احداث کمربندی فریدونکنارنیز گمانه زنی هایی مبنی بر تحویل گرفتن پروژه توسط پیمانکار و شروع آن به گوش می رسد.
همچنین عزیزی اعلام كرد با اینکه فریدونکنار قدمتی 70-80 ساله در حوزه مدیریت شهری دارد اما به علت بی توجهی برخی از دوستان، کمی دچار بی مهری شده است و این درحالی است که شهردار های گذشته به اندازه توانمندی خود کار کرده اند اما پیشرفت خاصی در این حوزه به چشم نمی خورد. یکی از برنامه های مهم شورای پنجم، خارج کردن فریدونکنار از این بافت قدیمی است.
 
با توجه به اینکه تنها یک خانم عضو شورای شهر فریدونکنار است که هر5 دوره‌ در شورای شهر حضور داشته ، ایجاد فضای فرهنگی و عقایدی و بازکردن میدان فعالیت برای حمایت از بانوان شهر در حوزه مدیریتی از جمله فعالیت های این عضو فعال شورا بوده است.
 
گزارش: علی نوری


برچسب ها : #فریدونکنار #سرپرست #شهردار #نازبانو عزیزی #محمدمظاهر محمدی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شهردار فریدونکنار نهایتاً تا هفته آینده مشخص خواهد شد/انتخاب سرپرست شهرداری امری قانونی است

*

*


X https://sport45.site/