مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3029 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 اردیبهشت 1392 -ساعت : 20:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تماس تلفنی با رد صلاحیت‌شدگان انتخابات شوراها از سر خیرخواهی بود

مازند شورا: اگر کسی به داوطلبی زودتر از موعد مقرر اطلاع داده که وی رد صلاحیت شده از سر خیر خواهی بوده است و دلیل نمی‌شود که آن را به ساختارهای نظارتی ربط بدهند.

مازند شورا: نماینده مجلس شورای شهر تهران، گفت: اگر کسی به داوطلبی زودتر از موعد مقرر اطلاع داده که وی رد صلاحیت شده از سر خیر خواهی بوده است و دلیل نمی‌شود که آن را به ساختارهای نظارتی ربط بدهند.

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مطرح شدن زودهنگام رد صلاحیت‌ برخی از کاندیداهای دور چهارم و درخواست از آنها برای انصراف از كاندیداتوری به دلیل رد صلاحیت شدن، اظهار کرد: آیا سندی برای این مساله وجود دارد؟ من شخصا اطلاعی از این مساله ندارم اما قرار است هیات اجرایی امروز نظرات خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد:‌ اگر کسی به داوطلبی زودتر از موعد مقرر اطلاع داده که وی رد صلاحیت شده از سر خیر خواهی بوده است. دلیل نمی‌شود که آن را به چارچوب نظام و ساختارهای نظارتی ربط بدهند.

نماینده مردم تهران در مجلس که پیش از این فرماندار تهران نیز بوده است، ادامه داد: رد صلاحیت نهایی توسط هیات نظارت 28 اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و بهتر است ورودی به آن نداشته باشیم.

طلا با تاکید بر اینکه از نظر قانونی اظهار نظر خیرخواهانه برخی از افراد ممنوعیتی ندارد، گفت: چه اشکالی دارد فردی شفاها به داوطلبی اعلام کند که رد صلاحیت شده است. ما در این زمینه ورود نمی‌کنیم.

وی افزود: موضوع رد صلاحیت‌ها بر اساس قانون انجام می‌شود و در قانون هیچ اشاره‌ای به اصولگرا یا اصلاح‌طلب بودن افراد نشده است. بر اساس ماده 26 تا 30 قانون انتخابات ممکن است فردی زمانی فعالیتی خارج از چارچوب قانونی و متعارض با ساختارها انجام داده باشد که بر اساس آن رفتار، فرد هم اکنون رد صلاحیت شود.

طلا گفت: اصلاح طلب یا اصولگرا بودن دلیلی برای رد صلاحیت کاندیداهای دور چهارم شوراها نیست و عملکرد کاندیداها ملاک عمل هیات نظارت بر انتخابات است.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،شوراها، شو - -

نظر شما در مورد : تماس تلفنی با رد صلاحیت‌شدگان انتخابات شوراها از سر خیرخواهی بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها