برخی در حال لابی گری برای انتخاب شهردار هستند/ جمشیدی در دوران انتخابات عملکرد مثبتی داشته است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 شهریور 1396 - ساعت : 11:17

کد مطلب: 30462 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت و گو با ابوالقاسم محمدی مطرح شد؛

برخی در حال لابی گری برای انتخاب شهردار هستند/ جمشیدی در دوران انتخابات عملکرد مثبتی داشته است

مازندشورا: پس از مشخص شدن ترکیب اعضای شورای شهر شهرستان های مختلف استان، مهم‌ترین اقدام انتخاب شهردار است. یکی از شهرستان هایی که اعضای شورای آن پس جمع‌بندی های نهایی به انتخاب سرپرست روی آوردند، نکا بود. در اولین جلسه اعضای شورای شهر شهرستان نکا روح الله جمشیدی از سوی اعضای این شورا به عنوان سرپرست شهرداری نکا منصوب شد. ابوالقاسم محمدی عضو شورای شهر این شهرستان در گفت وگویی به سوالات مربوط به این انتصاب پاسخ داده است

مازندشورا: محمدی در آغاز گفت و گو ضمن اشاره به پروسه انتخاب شهردار عنوان کرد: اولويت و نگاه اول من اين است كه شهر نكا بايد در حد حق و شان مردم ساخته شود و اين نياز به تلاش و برنامه ريزی دارد. دوم اينكه من در مورد نكا معتقدم كه مديران نكایی با توجه به پتانسیل هایی که در آنان وجود دارد این شایستگی و لیاقت را دارند تا بتوانند نكا را بسازند. ما نياز به شخصی داريم كه مدير با سابقه‌ی مرتبط باشد و جسارت ريسك پذيری بالا داشته باشد. مستقل باشد و در خدمت باند و گروه نباشد. مهمتر اينكه شهردار بايد در رقابت با رقبا انتخاب شود نه از پيش تعيين شده باشد. اكنون كسانی كه شايد در پشت صحنه نماينده اكثر مردم نيستند؛ در حال لابی گری بوده و شهردار انتخاب مي كنند. شهردار از پيش تعيين شده ای كه امتيازات ارزيابی، از قبل در جهت انتخاب او نمره بندی و تنظيم شود؛ شايد كارایی لازم را نداشته باشد. امتيازات بايد معقول، علمی و در راستای منافع مردم باشد و پارامترهای مديريت شهری در آن بالاتر باشد.

وی با تاکید بر جایگاه مدیران و مهندسان این شهرستان در سطح کلان کشور گفت: ببينيد در نكا مديران و مهندسان زيادی در حال فعاليت هستند مجموعه ای با حدود هزار مهندس در نظام مهندسی شهر فعاليت مي كنند. سوال اینجاست: آيا در بين آنها كسی نيست كه شهر خود را بسازد؟ نكایی ها در سطح کلان و كشوری در حد وزارت خانه در حال فعالیت هستند آنوقت ما بدون اعتنا به ظرفيت شهری برويم سراغ نفرات بيرون؟

این عضو شورای شهر نکا ضمن تبریک به جمشیدی سرپرست شهرداری نکا با اشاره به اقدامات مثبت وی عنوان کرد: نظر من راجع به ارزيابی فعاليت مهندس جمشیدی اين است كه ایشان توانست در اين مدت كوتاه و در زمان پذیرفتن مسئولیت که خزانه خالی را تحویل گرفت و بعلاوه در تب و تاب انتخابات شورای اسلامی، با عملکرد خود توانست نظر بخش وسیعی از مردم را جلب نمايد. البته ایشان نیز در كار خود ضعف و نقص هایی دارد و تجربه زیادی ندارد لیکن در انجام امور و پیشبرد ماموریت محوله، بطور نسبي موفق عمل کرده است اما اگر قرار باشد ما اشخاصی را كه غير بومی و يا در كار ضعيف تر از ايشان باشند را انتخاب كنيم مردم نخواهند پذيرفت. من راجع به ايشان نظر موافق و يا مخالف قطعی ندارم.

محمدی در پایان  گفت و گو در پاسخ به سوالی مربوط به احتمال انتخاب جمشیدی به عنوان شهردار گفت: ما بايد فرم درستي براي ارزيابی كانديداها تهيه كنيم كه قابل دفاع و برخاسته از خرد جمعی باشد. سپس بر اساس آن، كانديداها در رقابتی جدی ارزيابی و شهردار انتخاب شود. در اين مورد مهندس جمشيدی هم بايد برنامه اش را اعلام و با ديگران رقابت كند اگر توانست امتياز بيشتری کسب کند قطع به یقین شهردارخواهد شد.

منبع: آوای خزر


برچسب ها :

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برخی در حال لابی گری برای انتخاب شهردار هستند/ جمشیدی در دوران انتخابات عملکرد مثبتی داشته است

*

*


X https://sport45.site/