فردای روشنی در انتظار چالوس است/ اوضاع پسماند و زباله همچنان نابه سامان می باشد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 شهریور 1396 - ساعت : 16:04

کد مطلب: 30479 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت و گو مازندشورا با صابر سام‌دلیری عنوان شد:

فردای روشنی در انتظار چالوس است/ اوضاع پسماند و زباله همچنان نابه سامان می باشد

اختصاصی مازندشورا: انتخاب شهردار در چالوس درحالی انجام شد که اکثریت اعضای شورای اسلامی به آن رأی مثبت دادند.

اختصاصی مازندشورا: صابر سام‌دلیری، رئیس شورای اسلامی شهر چالوس در ابتدای گفت و گو بیان داشت: پس از انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب اعضای  شورای اسلامی شهر چالوس و  تغییر صددرصدی اعضا از دوره گذشته با توجه به همین موضوع سعی ما بر آن بود که از حواشی فاصله گرفته و احتیاط را رعایت کردیم. تصمیم اعضای شورا به این شکل بود که حتماً گزینه های انتخابی شهردار، با تجربه و سابقه در حوزه مدیریت شهری باشند. پس از بررسی گزینه های متعدد، تصمیم بر این شد که جعفر ردایی به عنوان شهردار شهر چالوس انتخاب شود.
جعفر ردایی متولد 1355 و دارای مدرک کارشناسی مدیریت دولتی بوده و از سال 86 تا کنون به عنوان شهردار مرزن آباد درحال فعالیت بوده است؛ ردایی با ایجاد تحول های عظیم در طول فعالیت خود در مرزن آباد، توانست با اخذ اکثریت آراء از اعضای شورا به عنوان شهردار چالوس انتخاب شود.
لازم به ذکر است که به علت زمان بر  بودن پروسه‌ی ابلاغ حکم  شهردار به مراجع بالاتر، آقای احمد سلیمانی مسئول امور مالی شهرداری به عنوان سرپرست شهردار انتخاب شده است.
وی در ادامه افزود: بطور کلی باید به مازندران توجه بیشری شود چراکه اکثر شهرستان ها دارای مشکلات و چالش های مشابه اعم از بافت فرسوده، زباله ، ترافیک می باشند اما با انتخاب شهردار جدید که آشنایی بسیار خوبی با چالوس دارد امیدواریم به کمک نماینده محترم مجلس، فرماندار، مسئولان استانی، مدیر کل شهری، معاونت عمرانی در کمترین زمان‌ممکن ابلاغ حکم شهردار انجام تا به سرعت جهت رفع مشکلات اقدام گردد.
سام‌دلیری با اشاره به اوضاع نا به سامان پسماندها در استان خاطرنشان شد که متأسفانه ساحل دریا و جنگل، محل دپوی زباله ها می باشد؛ در مورد تفکیک زباله از مبدأ نیز به علت برخی مشکلات نتوانستیم به خوبی عمل کنیم. دیگر معضل چالوس، عدم وجمود منابع درامدی پایدار و وضعیت  مالی نابسامان و کسری بودجه از سال قبل و عدم تحقق بودجه مصوب طبق برنامه زمان بندی شهرداری است که البته درحال حاضر گریبان گیر بیشتر شهرداری های استان شده است.
رئیس شورای اسلامی شهرستان چالوس  ادامه داد: ترافیک چالوس با آزادسازی و تعریض معابر  و اجرای  رینگ‌ها کاهش خواهد یافت اما این مهم نیاز به بودجه های کشوری و استانی  دارد ،زیباسازی و پیاده رو سازی ، ایجاد پل های آب نما، فضای سبز ،جانمایی امکان مورد نیاز در رینگ و ... در دستور کار قرار دارد.
ایشان اعلام داشتند به طور کلی شوراها  نیز دارای مشکلات خاص خود می باشد که بطور مثال می توان به نداشتن یک ساختمان مجزا و بودجه ی کافی اشاره کرد اما در چند سال اخیر اوضاع مناسب تر شده است.
وی همچنین در مورد تعامل شورا با شهرداری خاطر نشان کرد: به علت سابقه ی خوبی که شهردار معرفی شده جدید در حوزه مدیریت دارد، امید است که همکاری و تعمل ایشان همانند سابقه گذشته ایشان با شوراها  وجود داشته و شورا نیز برای کنار زدن محدودیت به کمک  شهرداری خداهد آمد. با توجه به قول هایی که از طرف دستگاه های مختلف دولتی مبنی بر اینکه نظر شورا برای آنها اهمیت دارد و برای هرچه بهتر شدن اوضاع شهرستان چالوس تلاش خواهند کرد؛ انتظار می رود این قول ها تحقق یابند و یاری دهنده ی شورای شهر و شهرداری باشند.

مصاحبه از: علی نوری


برچسب ها : #صابر سام دلیری #رئیس شورای چالوس #شورای چالوس #پسماند چالوس #مازندران #علی نوری #نوری #زرینی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فردای روشنی در انتظار چالوس است/ اوضاع پسماند و زباله همچنان نابه سامان می باشد

*

*


X https://sport45.site/