مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3056 -تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 -ساعت : 08:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شوراها دارای جایگاه تصمیم گیری هستند

معاون عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد:

شوراها دارای جایگاه تصمیم گیری هستند

مازند شورا: ˈسید عیسی هاشمیˈ در همایش تجلیل از شوراهای شهر و روستاهای نکا افزود: شوراها باید تصمیمات درست و منطقی متناسب با شرایط جغرافیایی و زندگی اجتماعی جامعه ارائه دهند و موارد اجرایی را به شهرداری و دهیاری بسپارند.

مازند شورا: ˈسید عیسی هاشمیˈ روز یکشنبه در همایش تجلیل از شوراهای شهر و روستاهای نکا افزود: شوراها باید تصمیمات درست و منطقی متناسب با شرایط جغرافیایی و زندگی اجتماعی جامعه ارائه دهند و موارد اجرایی را به شهرداری و دهیاری بسپارند.

وی شوراها را نماد تصمیم گیری و تصمیم سازی دانست و اظهار داشت: همه شورها علاوه بر برنامه یکساله که تعریف می کنند موظف به تدوین برنامه پنج ساله نیز هستند.

هاشمی گفت: شوراهای اسلامی روستایی در مازندران در مجموع دارای هفت هزار و 443 نفر عضو است که شش هزار و 580 تن از این افراد عضو شوراهای 3 نفره هستند.

وی افزود: شورای اسلامی در 171 روستای مازندران پنج نفره است که 855 تن را شامل می شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران، گفت: شوراها دارای ظرفیت بسیار بالایی هستند و باید از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنند.

هاشمی با اشاره به سفر دور چهارم ریاست جمهوری و هیات دولت به مازندران در 18 اردیبهشت ماه افزود: دولت کارهای اساسی فراوانی را در طی 8 سال گذشته انجام داده است و نباید با سیاه نمایی کارهای دولت نادیده گرفته شود.

رئیس شورای شهر ساری نیز در این همایش گفت: دولتمردان شوراها را به عنوان بازوان خود قبول و به آنان اعتماد کنند و در برنامه ها و تصمیم گیری ها دخالتشان دهند.

ˈفرامرز نقیبیˈ افزود: اگر شوراها به عنوان بازوان مسوولان مورد توجه قرار نگیرند، به اهداف خود نمی رسد.

وی ادامه داد: روستاهای مازندران در طول هشت سال دولت احمدی نژاد دارای رونق فراوانی در عرصه های مختلف بهداشتی، راه، برق، آب و... شدند و این مسائل باید اطلاع رسانی شود.

نقیبی، با بیان اینکه روز شوراها حداقل متعلق به حدود 124 هزار نفر در سطح کشور و بیش از هفت هزار نفر در مازندران است، گفت: اما صدا و سیما به موضوعی در رابطه با شورا نپرداخته است و اعضای شورا هم به دلیل اینکه دوباره در انتخابات آینده نامزد هستند از حضور در رسانه استانی ممنوع شده اند.

وی افزود: متاسفانه رسانه ها اعضای شوراها را از ار ائه عملکرد محروم کرده اند و این مساله قابل قبول نیست چرا که شوراها باید خدمات شش سال گذشته خود را منعکس کنند./ ایرنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها، شورای شهر،ان - -

نظر شما در مورد : شوراها دارای جایگاه تصمیم گیری هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها