مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3057 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 -ساعت : 18:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جزئیات انفجار گاز در قائمشهر

مازند شورا: در پی انفجار گاز در یک مجتمح مسکونی هفت واحده یک نفر دچار 90 درصد سوختگی شد که حال وی وخیم اعلام شده است.

مازند شورا: عصر دیروز انفجار مهیبی در کوچه روان خیابان آیت الله صالحی مازندرانی رخ داد که به علت شدت انفجار و موج احتراق واحد طبقه نخست این مجتمع مسکونی بیش از 80 درصد آسیب دید و شش واحد دیگر مجتمع نیز دچار خسارات بسیاری شدند.

حوالی ساعت 18.25 روز شنبه طی تماس همسایگان، ماموران آتش‌نشانی قائمشهر به محل حادثه مراجعه می‌کنند و خانمی 22 ساله را که در حال سوختن بود و به علت بسته بودن در ورودی واحد مسکونی قادر به خروج از منزل نبود از پنجره ساختمان به بیرون منتقل می‌کنند که به علت شدت سوختگی این فرد از بیمارستان رازی قائمشهر به بیمارستان سوختگی شهید زارع ساری منتقل می‌شود.

با تماس های مکرر با شرکت گاز و سازمان آتش‌نشانی اعلام شد که علت حادثه همچنان در دست بررسی است.

تیمور دفتری رئیس واحد ایمنی و آتش‌نشانی شرکت گاز مازندران علت وقوع آتش‌سوزی را بر اساس بررسی‌های به عمل آمده تاکنون استفاده غیرمجاز از سه راه برای انشعاب‌گیری اعلام کرد و افزود: نشت گاز از این سه راهی در واحد طبقه اول مجتمع آغاز شد و با انتشار از طریق داکت به دیگر واحدها نیز سرایت کرد.

«ف - خ» 22 ساله که به تنهایی در این واحد زندگی می‌کرد علت انفجار را خواب آلودگی و علت قفل بودن دزدگیر درب ورودی را ترس خود اعلام کرد و گفت: بر اثر تنگی نفس و استشمام بوی گاز بیدار شدم و بلافاصله کلید برق خانه را زدم که انفجار صورت گرفت.

حال مصدوم این حادثه وخیم اعلام شده است.

به گزارش فارس، در حال حاضر این مجتمع کاملا خالی از سکنه است تا علت‌های احتمالی دیگر مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

اهالی کوی روان و همسایگان مجاور اعلام کردند شدت انفجار و صدای ناشی از آن به حدی بود که تا شعاع هزار متری مردم با احساس  وقوع زلزله به خیابان‌ها ریختند و شیشه خودروی سواری که در آن‌طرف خیابان پارک بود نیز فروریخت.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت بحران،قائمشهر - -

نظر شما در مورد : جزئیات انفجار گاز در قائمشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها