مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3062 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساری به 32 کتابخانه نیاز دارد

مازند شورا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: باید در ساری 32 کتابخانه داشته باشیم که در حال حاضر فقط شش کتابخانه داریم.

مازند شورا: محمداسماعیل امامزاده در نخستین گردهمایی تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز ساری گفت: خواندن سرچشمه همه فضیلت‌ها است و هر حماسه‌ای که بخواهد در میان ملت‌ها شکل بگیرد در پرتو خواندن است.

وی با بیان اینکه آمارها حاکی از مطالعه 19 دقیقه‌ای هر ایرانی در روز است، گفت: این سطح سرانه مطالعه برای ملت مسلمان ما نسبت به سایر مردم دنیا به هیچ وجه مطلوب نیست.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی مازندران به وضعیت نامناسب فضای کتابخانه‌ای مازندران و به خصوصی‌ساری در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل سرانه پایین مطالعه، کمبود فضای کتابخانه‌ای است و این جمع باید برای رهایی از این مشکل چاره‌اندیشی کند.

وی افزود: ما باید در سطح شهر ساری 32 کتابخانه داشته باشیم که در حال حاضر فقط شش کتابخانه داریم و این در حالی است که در کشوری مانند انگلستان به ازای هر 250 نفر یک کتابخانه ثابت احداث می‌شود.

امامزاده با ارائه گزارشی از کتابخانه‌های روستایی گفت: در 30 روستا با جمعیت بالای یک هزار و 500 نفر باید کتابخانه ثابت احداث شود که در حال حاضر فقط در چهار روستا با اهدای زمین و کمک‌های مردمی 30 درصد کار پیش رفته و متوقف شده است و در شش روستای دیگر هم زمین اهدایی موجود است ولی به خاطر نبود بودجه کاری صورت نگرفته است.

وی به کتابخانه‌های سیار هم اشاره کرد و گفت: در روستاهایی که جمعیت آنها بین یک هزار و 100 تا یک هزار و 500 نفر است باید کتابخانه‌های سیار ایجاد کنیم./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کتابخانه، فرهنگی، سا - -

نظر شما در مورد : ساری به 32 کتابخانه نیاز دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها