مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3063 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تعیین شرایط جدید برای اشتغال همزمان اعضای شورای شهر

تعیین شرایط جدید برای اشتغال همزمان اعضای شورای شهر

مازند شورا: نمایندگان مجلس جهت رفع ایرادات شورای نگهبان، ضمن تعیین شرایط جدید برای اشتغال همزمان شورای شهر، مقرر کردند که تدریس در تمامی دانشگاه‌ها مشمول قانون ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل نشود.

مازند شورا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه)، بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل را در دستور کار قرار دادند.
 
بر این اساس، ماده یک این طرح با 150 رای موافق، 15 رای مخالف و 18 رای ممتنع از مجموع 224 رای به تصویب رسید.
 
این ماده مربوط به تعریف افرادی است که نمی‌توانند بیش از یک شغل داشته باشند که مجلس برای رفع ایراد شورای نگهبان این ماده را اصلاح کرد.
 
بر این اساس داشتن بیش از یک شغل در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و موسسات و شرکت‌های وابسته به آنها ممنوع است.
 
همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وکالت دادگستری، تصدی دفاتر اسناد رسمی، مشاوره حقوقی و مدیریت عامل یا عضویت در هیات مدیره انواع شرکت‌های خصوصی به جز شرکت‌های تعاونی ادارات و موسسات برای مدیران، اعضا و کارکنان دستگاه‌های فوق ممنوع است و دریافت هرگونه وجهی و تحت هر عنوان بابت عضویت یا شرکت در جلسه هیات مدیره‌ها و شوراهای شهر ممنوع و مشمول مجازات‌های مصرح در این قانون می‌شود.
 
در تبصره ذیل این ماده نیز آمده است که منتخبین اصلی شوراهای اسلامی شهرهای بیش از یک صد هزار نفر چنانچه شاغل در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری باشند، می‌توانند به صورت مامور به خدمت در طول دوره عضویت در شورای شهر خدمت کنند در این صورت حقوق و مزایای فرد مامور از طریق شهرداری مربوطه و یا از محل اعتبارات شوراهای اسلامی شهر پرداخت می‌گردد. چنانچه عضو، مامور به خدمت نشود دستگاه مبدا می‌تواند حداکثر هفته‌ای دو روز با ماموریت وی موافقت کند در این صورت حقوق و مزایای وی از طرف دستگاه اجرایی مربوطه پرداخت و بابت حضور در شورا هیچگونه وجهی دریافت نخواهد کرد.
 
همچنین نمایندگان ایرادات شورای نگهبان در مورد ماده 2 این طرح را رفع کرده و آن را به تصویب رساندند.
 
بر این اساس تدریس و پژوهش در دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی دارای مجوز از شمول این قانون مستثنی است.
 
پیش از این در این ماده تنها تدریس در دانشگاه‌هایی که از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت مجوز داشته‌اند مستثنی می‌شوند که این عبارت برای جلب نظر شورای نگهبان حذف شد.
 
ماده 3 این طرح نیز با اصلاحاتی با 159 رای موافق، 11 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 234 رای به تصویب رسید.
 
طبق این ماده، منظور از شغل در این قانون عبارت است از وظایف مربوط به جایگاه سازمانی در ساختار اداری که برای انجام وظیفه و مسئولیت‌های مشخصی اعم از ثابت و موقت یا تمام وقت و پاره وقت در نظر گرفته شده است.
 
بقیه مواد این طرح به دلیل ابهامات موجود به کمیسیون اجتماعی برای بررسی بیشتر ارجاع شد./ ایسنا
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر ، انتخابات - -

نظر شما در مورد : تعیین شرایط جدید برای اشتغال همزمان اعضای شورای شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها