مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 308 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 شهریور 1394 -ساعت : 11:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مجلس حق تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی ساختمان را ندارد

مازند شورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص طرح تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی در مجلس، اظهار داشت: مجلس تنها می‌تواند از دستگاه‌های دولتی تحقیق و تفحص کند.

مازند شورا: اکبر ترکان با بیان اینکه موضوعی که در مجلس مطرح شده تحقیق و تفحص از سازمان مهندسی نیست، اذعان داشت: سازمان نظام مهندسی یک نهاد عمومی و خصوصی است و مجلس تنها می‌تواند از دستگاه‌های دولتی تحقیق و تفحص کند.

مشاور ارشد رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی مافوق سازمان نظام مهندسی نیست.

گفتنی است که چندی پیش طرح تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی ساختمان با درخواست محمد رضا پورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی برای اولین باردر کمیسیون عمران مجلس مطرح شد.

بر اساس این گزارش با پیگیری پورابراهیمی اولین جلسه بررسی تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی ساختمان در کمیسیون عمران با حضورهاشمی رئیس کمیسیون عمران، محفوظی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، مظاهریان معاون وزیر، شیبانی مدیرکل دفتر نظام‌ها و تشکل‌های مهندسی و همچنین ترکان رئیس نظام مهندسی و عامری و حق بین نایب‌رئیسان این سازمان در محل کمیسیون عمران برگزار شد.

همچنین در همین زمینه مهدی هاشمی، رییس کمیسیون عمران مجلس تاکید دارد: به منظور شفاف‌سازی در عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی، ده نفر از نمایندگان مجلس درخواست تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی را دارند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجلس - -تحقیق و تفحص - سازمان نظام مهندسی س - -

نظر شما در مورد : مجلس حق تحقیق و تفحص از سازمان نظام مهندسی ساختمان را ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها