مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 309 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 شهریور 1394 -ساعت : 11:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیروز رقابت انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کیست؟

مازند شورا: رئیس شورای شهر تهران سرانجام پس از دو هفته گلایه رسانه‌ای، دیروز درشورای شهر، خبر از برگزاری علنی انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران داد. پیش از این قرار بود انتخاب هیأت رئیسه در یکشنبه غیرعلنی هفته آینده برگزار شود

مازند شورا: رئیس شورای شهر تهران سرانجام پس از دو هفته گلایه رسانه‌ای، دیروز درشورای شهر، خبر از برگزاری علنی انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران داد. پیش از این قرار بود انتخاب هیأت رئیسه در یکشنبه غیرعلنی هفته آینده برگزار شود. حالا دو کاندیدا یکی از جناح اصولگرایان به نام «مهدی چمران» و دیگری «احمد مسجد جامعی» از جناح اصلاح‌طلبان آماده شده‌اند تا کمتر از یک هفته دیگر در جلسه علنی سه‌شنبه شورای شهر به رقابت با یکدیگر بپردازند. هر دوی کاندیداها البته سابقه نشستن بر کرسی ریاست شورای شهر را دارند و پیش از این هر کدامشان حدود یک سال، ریاست دوره چهارم را بر عهده داشته‌اند، به طوری که در سال‌های اول و دوم به ترتیب مسجد جامعی و چمران با آرایی نزدیک به هم رئیس شورای شهر بوده‌اند.

سال گذشته مهدی چمران با کسب 18 رأی، به یکباره تمام معادلات اصلاح‌طلبان را که سال اول با انتخاب احمد مسجد جامعی برنده میدان شده بودند، برهم زد و البته انتخاب احمد مسجد جامعی هم پس از دو دوره شورای اصولگرایی، انتخاب مهمی برای اصلاح‌طلبان به حساب می‌آمد. سالی که او توانست با کسب 16 رأی، رقیب سرسخت و مورد وفاق اصولگرایان را از میدان به در کند. اما او در همان سال هم ترکیب هیأت رئیسه را از اعتدال خارج نکرد و با انتخاب «مرتضی طلایی» به عنوان نایب رئیس، توازن شورا را بر خلاف گذشته حفظ کرد. مسجد جامعی اگرچه گزینه مورد اعتماد اصلاح‌طلبان بود، اما به خاطر شخصیت و تجربیات فرهنگی که داشت و توانسته بود جریان غالب شورا را با خود همراه کند، از تیر انتقادات هم در امان نماند، به طوری که تهرانگردی‌های هر هفته او که با هزینه شخصی و در زمان غیر از جلسات شورا برگزار می‌شده، همواره مورد هجمه منتقدان قرار گرفته است. اگرچه همین تهرانگردی‌های او بعد از یک سال به الگویی برای سایر اعضای شورا هم تبدیل شد! از طرفی او زمانی که ریاست شورا را بر عهده داشت، توانست چندین وزیر و دو معاون رئیس جمهوری را به صحن شورا بیاورد و نگاه دولتی‌ها را از «پاستور» به «بهشت» ببرد. حالا باید منتظر ماند و دید، سه‌شنبه آینده چه کسی پیروز رقابت 31 عضو شورای شهر خواهد بود؟! برآیند فعلی شورای شهر البته رقابتی سخت و نزدیک را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد تا زمان برگزاری انتخابات، نتوان حدس درستی برای برنده «میدان بهشت» داشت.

به گزارش خبرنگار «ایران»، اگرچه چمران در جلسه دیروز شورا علت علنی برگزار شدن انتخابات امسال را درخواست برخی از اعضای شورای شهر و مسافرت دو عضو شورا (مختاباد و تندگویان) اعلام کرده است؛ اما شواهد نشان می‌دهد که موج سنگین اعتراضات به غیر علنی برگزار شدن انتخابات هیأت رئیسه بویژه از سوی خبرنگاران به عنوان تحریرکنندگان اصلی این مراسم، موجب تغییر زمان انتخابات سال سوم شده است. محسن سرخو اما به عنوان یکی از موافقان پیشنهاد می‌دهد که با توجه به علنی برگزار شدن انتخابات، از حضور برخی افراد به عنوان نظاره گر هم خودداری شود تا شایعه دخالت عوامل شهرداری هم از بین برود. سرخو البته با بیان اینکه در قبال شهروندان مسئولیم هم می‌گوید: مطبوعات را نامحرم ندانیم و به دور از ملاحظات سیاسی انتخابات را اجرا کنیم.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراس شهر - نهران - -

نظر شما در مورد : پیروز رقابت انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کیست؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها