مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3099 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 -ساعت : 14:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر از پنج شنبه

مازند شورا: رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان تهران گفت: از ۱۲ اردیبهشت بررسی صلاحیت کاندیداهای این دوره از انتخابات شوراها در هیات‌های اجرایی شروع می‌شود

مازند شورا: حسین طلا با تشریح زمان‌بندی بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، اعتراضات و زمان تبلیغات به ایسنا گفت: بعد از اتمام ثبت نام کاندیداها یعنی از ۲ تا ۱۱ اردیبهشت، دستگاه‌ها به مدت ۱۰ روز مهلت برای گرفتن سوابق از مراجع استعلامی ۴ گانه ثبت احوال ، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و .... دارند و بعد از آن از ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت بررسی صلاحیت کاندیداها درهیات‌های اجرایی آغاز می‌شود.

وی در عین حال گفت: با وجودی که ده روز مهلت استعلام سوابق کاندیداها از مراجع چهارگانه است اما هیات‌های اجرایی می‌تواند در همین زمان بررسی صلاحیت‌ها را انجام دهد و درصورت اخذ استعلام دیگری دوباره می‌توانند در بررسی های خود تجدید نظر کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس خاطر نشان کرد: ۱۹ اردیبهشت هیات اجرایی بررسی‌ صلاحیت‌های کاندیداها را در صورت جلسه‌ای به هیات‌های نظارت بخش و شهرستان ارائه می‌کنند، در ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت نظرات به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود.

وی افزود: از ۲۹ اردیبهشت تا اول خرداد مهلت ارائه شکایات معترضین به نحوه‌ی بررسی صلاحیتشان است، از ۲ تا ۱۱ خرداد هیات تجدید نظری مجددا شکایات و صلاحیت کاندیداها را در انتخابات شهر و روستا در شهرستان‌ها و استان‌ها بررسی می‌کنند.

طلا توضیح داد: اعتراضات بدان گونه بررسی می‌شود که صلاحیت رد شدگان کاندیداهای روستایی را در هیات‌های تجدید نظر شهرستان‌ها و رد شدگان کاندیداهای شهری را در هیات‌های تجدید نظر استانها مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان تهران با بیان این که ۱۲ خرداد زمان ارائه نتایج قطعی کاندیداها انتخابات شوراها به فرمانداری‌هاست گفت: از ۱۳ تا ۱۵ خرداد اسامی نامزدهای انتخاباتی منتشر می‌شود و از ۱۶ تا ۲۲ خرداد زمان تبلیغات خواهد بود، ۲۳ اردیبهشت نیز ممنوعیت تبلیغاتی است و سرانجام ۲۴ انتخابات برگزار می‌شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،صلاحیت،شور - -

نظر شما در مورد : آغاز بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر از پنج شنبه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها