مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 30996 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 شهریور 1396 -ساعت : 16:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشکیل کمیته مشترک آموزش و پرورش و شهرداری تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار تهران از تشکیل کمیته مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و شهرداری تهران برای بهبود وضعیت مدارس شهر خبر داد.

مازندشورا:محمدعلی نجفی عصر امروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی نقشه تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری تهران همواره کمک‌هایی را به آموزش و پرورش تهران داشته است و این کمک‌ها امسال هم ارائه می‌شود و حتی روز گذشته چند پیام از مدیران آموزش و پرورش دریافت کردم که ابراز رضایت از همکاری شهرداری داشتند، افزود: ظاهرا در چند روز اخیر تغییری در رفتار مسئولان شهرداری در ارائه کمک به آموزش و پرورش ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری در بودجه خود 33 میلیارد تومان کمک به آموزش و پرورش را مصوب کرده که البته شهرداران مناطق نیز جداگانه کمک‌هایی به مدارس داشته‌اند، گفت: البته 50 درصد این بودجه هزینه شده است اما برنامه‌ای داریم که از نیمه دوم سال و از سال دیگر کمک‌ها به آموزش و پرورش هدفمند و ماموریت گرا باشد و کمک‌های متفرقه و بی هدف به مدارس نداشته باشیم که در همین راستا کمیته مشترک با کمک آموزش و پرورش و شهرداری تشکیل می‌شود تا مهمترین نیازهای مدارس در شهر تهران احصاء و این بودجه‌ها بر اساس آن خرج شود.

وی با بیان اینکه شاهد هستیم که کمک‌ها به مدارس متفرقه است گفت: دیده شده که کمک‌های متفرقه و خاص به برخی مدارس می‌شود به عنوان مثال به یک مدرسه کتاب می‌دهند و برای مدرسه دیگر آزمایشگاه می‌سازند اما باید این کمک‌ها هدفدار و مشخص باشد.

وی با بیان اینکه امسال شهرداری از نظر منابع مالی با محدودیت‌های زیادی مواجه است گفت: باید این محدودیت‌ها در کمک‌های غیر در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه امروز با بطحایی وزیر آموزش و پرورش دیدار خواهیم داشت تا در مورد تمهیدات اول مهر و بازگشایی مدارس با یکدیگر گفت‌وگو کنیم، ادامه داد: بهار تعلیم و تربیت در حال شکوفایی است و شهرداری نیز از جهات مختلف در این موضوع دخیل است و ملموس‌ترین مسئله ترافیک و مسائل حمل و نقلی است که در دو هفته اول مهر قطعا افزایش ترددها تاثیر زیادی بر روی جریان ترافیک می‌گذارند.

نجفی با بیان اینکه پیش از این نیز با فرمانده پلیس راهور جلسه مفصلی در دفترم داشتیم که تصمیمات خیلی خوبی در خصوص بازگشایی مدارس اتخاذ شد و امیدواریم که با تصمیمات اخذ شده ترافیک کمتری را شاهد باشیم گفت: در این جلسه به بحث سرویس‌های مدارس توجه ویژه‌ای شده و درست است که از سال قبل اقداماتی در راستای مدیریت سرویس مدارس انجام شده اما این روند باید ادامه داشته باشد و حتی علائمی بر روی سرویس‌های مدارس نصب خواهد شد که سایر خودروها متوجه شوند که این خودرو سرویس مدرسه است و همچنین برنامه‌های خاصی برای عبور و مرور دانش آموزان در نزدیکی مدارس در نظر گرفته شده و افرادی از پلیس و شهرداری در این زمینه آموزش داده شده‌اند.

وی افزود: بهار تعلیم و تربیت در راه است و چهره شهر در چند روز آینده تغییر خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص شایعات مبنی بر انتخاب صالحی امیری به عنوان قائم مقام شهردار تهران گفت: بحثی در این خصوص نداشتیم. هر چند که ایشان از چهره‌های فرهنگی و خدوم کشور هستند و در موقعیت و پست‌های بالاتری خدمت کردند اما در این خصوص که آیا امکان حضورشان در شهرداری است یا خیر؟ صحبتی نکرده‌ایم.

ادامه دارد...


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدارس - شهرداری - آموزش - پرورش - اینکه - تهران - کمک‌ها - ترافیک - کمک‌های - متفرقه - مدرسه - ادامه - بازگشایی - گرفته - زیادی - تربیت - همچنین - سرویس‌های - تصمیمات - سرویس - تعلیم - تشکیل - امسال - کمک‌هایی - امروز - مشترک - ارائه - افزود - باشیم - کمیته - البته - بودجه - عنوان -

نظر شما در مورد : تشکیل کمیته مشترک آموزش و پرورش و شهرداری تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*