ترافیک سنگین در محور های هراز و کندوان

تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 شهریور 1396 - ساعت : 16:17

کد مطلب: 31071 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترافیک سنگین در محور های هراز و کندوان

مازندشورا: ساری - ایرنا - فرمانده پلیس راه مازندران گفت که هم اکنون در هر 2 مسیر رفت و برگشت جاده هراز و همچنین در جاده کندوان از کرج به سمت مرزن آباد ترافیک سنگین است.

مازندشورا: سرهنگ علیرضا قدمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به اعمال محدودیت های ترافیکی در جاده های مازندرن ، در محور هراز حد فاصل لاسم تا امام زاده هاشم و پلیس راه بایجان تا آب اسک ، شاه زید تا سه راهی چلاو در مسیر تهران به آمل و از محدود پارک جنگلی تا سه راهی چلاو در مسیر رفت به سمت تهران ترافیک سنگین است .
وی گفت : محور کندوان هم در محدوده بیلقان تا آدران ، تونل تا پل زنگوله در مسیر کرج به چالوس و محدوده مرزن آباد در هر دو سمت با ترافیک سنگین مواجه است .
سرهنگ قدمی از وجود ترافیک سنگین در بخشی از محور فیروزکوه خبر داد و افزود : ترافیک در این محور در ورودی و خروجی شهر زیرآب و محدوده کارسالار سنگین است ولی در دیگر مناطق این محور تردد به صورت پرحجم و روان جریان دارد.
وی وضعیت ترافیکی محور کیاسر را هم تا حدودی عادی توصیف کرد و گفت که در این محور تردد خودرو ها در حد فاصل تاکام تا شهر ساری نیمه سنگین و پرحجم است ولی در سایر نقاط ترافیک روان و عادی است .
کندوان ، هراز و فیروزکوه سه محور اصلی ارتباط مازندران با پایتخت و غرب کشور است و محور کیاسر هم ارتباط این استان را با سمنان برقرار می کند. این محور در عین حال یکی از مهم ترین مسیرهای گردشگری مازندران به شمار می رود.
** توصیه های پلیسی برای امنیت بیشتر
فرمانده پلیس راه مازندران با بیان اینکه به علت تعطیلی عید غدیر و همچنین تعطیلات پایان شهریور که آخرین موج سفرهای تابستانی محسوب می شود ، گفت که سفر به این استان در روزهای باقی مانده تابستان افزایش چشمگیری خواهد داشت که نیازمند توجه بیشتر رانندگان است .
سرهنگ قدمی گفت : بر این اساس در ساعات بعد از ظهر امروز و همچنین عصر روز شنبه شاهد بار ترافیکی سنگین در محور های مواصلاتی مازندران خواهیم بود که لازم است رانندگان و مسافران نکات ایمنی را با جدیت بیشتر رعایت کنند.
وی از رانندگان خواست تا با خواب آلودگی رانندگی نکنند و به هیچ عنوان از کناره خاکی جاده ها ادامه مسیر ندهند و ضوابط راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
سرهنگ قدمی تعجیل در رسیدن به مقصد و رانندگی هنگام خستگی و خواب آلودگی را دو علت مهم وقوع سوانح رانندگی در جاده های کشور برشمرد و گفت : متاسفانه رانندگی با چشم های خواب آلوده صبح امروز در جاده هراز سه قربانی گرفت .
وی توضیح داد : خواب آلودگی راننده یک دستگاه پراید سبب برخوردش با یک دستگاه کامیون شد که درجریان آن سه نفر هم زخمی شدند.
فرمانده پلیس راه مازندران گفت : نکات جزئی اما مهم از جمله حرکت در خط مستقیم و پشت سر هم خودروها سبب می شود تا ترافیک روان شود ولی متاسفانه گاهی برخی از رانندگان با تعجیل از خط مستقیم خارج می شوند و حتی از کناره خاکی جاده حرکت می کنند که این کار نه تنها خطرآفرین است ، بلکه گاهی سبب قفل شدن ترافیک می شود.
سرهنگ قدمی از رانندگان خواست تا در همه حال بویژه هنگام مواجه شدن با ترافیک سنگین با آرامش رانندگی کنند.
هوای شهرها و محور های مواصلاتی استان مازندران هم اکنون صاف و در برخی مناطق نیمه ابری است .
حدود 110کیلومتر از مسیرجاده ارتباطی هراز از آمل به تهران در حوزه استحفاظی مازندران واقع شده است.
حدود نیمی از مسیر حدود 170 کیلومتری جاده کرج - چالوس جزو حوزه استحفاظی شهرستان چالوس است .
خبرنگار : رضا غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7335/1654

اجتماعي

ترافيك

پليس راه

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #ترافیک #سنگین #مازندران #رانندگی #هراز #سرهنگ #رانندگان #آلودگی #بیشتر #استان #تهران #ترافیکی #چالوس #محدوده #کندوان #کناره #خبرنگار #افزود #تعجیل #هنگام #متاسفانه #مستقیم #خواست #استحفاظی #دستگاه #امروز #کیاسر #پرحجم #مناطق #فیروزکوه #ارتباط #فرمانده #مواصلاتی #مواجه #همچنین #رعایت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترافیک سنگین در محور های هراز و کندوان

*

*