مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3122 -تاریخ انتشار : یکشنبه 08 اردیبهشت 1392 -ساعت : 10:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز به کار شوراهای چهارم از شهریور

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خدمت به مردم خدمت به خداوند است، گفت: در حال حاضر 110 هزار نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.

مازند شورا: مهدی چمران در دیدار با آیت الله مصباح یزدی که پیش از ظهر روز شنبه در موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: 9 اردیبهشت ماه سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) در مورد تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
 
وی ادامه داد: تاکید امام(ره) بر این  بود که هرچه سریع تر قانونی برای شوراها تصویب شود و کار مردم به مردم سپرده شود.
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: جملات امام خمینی(ره) جملاتی کوتاه با معنای وسیع است که اگر این جملات ادامه می یافت و به قانون تبدیل می شد در حال حاضر بسیاری از مشکلات شوراهای اسلامی وجود نداشت.
 
چمران با بیان اینکه شوراهای دوره اول چند سال پس از انقلاب تشکیل شدند، گفت: دور دوم شوراها به شکلی دیگر که به عنوان یک رنسان در کشور بود تشکیل شد و دور سوم نیز دوره کنونی است.
 
وی با تاکید براینکه به لطف خداوند بعد از انتخابات شوراهای دور چهارم از شهریور کار خود را آغاز می کنند، گفت: ما به رسم سال های قبل برای افزایش روحیه به پیش از روز شوراها به شهر مقدس قم آمدیم و به زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) و علما خواهیم رفت.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان اینکه هم اکنون 110 هزار نفر عضو شوراهای اسلامی در سراسر کشور اند، گفت: شوراها زمینه ساز حرکت شهرداران و دهیاران هستند.
 
وی ادامه داد: برنامه ریزی خوب و نظارت خوب و تصویب قوانین مناسب برای شهرها کار شوراهای اسلامی است و انتخاب و پشتیبانی از شهرداران نیز از دیگر وظایف آن ها است.
 
چمران تصریح کرد: مامعتقد هستیم که خدمت به مردم خدمت به خداوند است و انشاالله تا به امروز چنین بوده باشد و در آینده نیز این تفکر بین مسئولان ادامه یابد.
 
وی اظهار داشت: از مهمترین مشکلات شهرها در درجه اول می توان به مشکلات فرهنگی، مالی و اداری اشاره کرد و سعی ما این است که در شورای عالی استان بتوانیم طرح ها و برنامه های لازم برای حل این مشکلات در مجلس شورای اسلامی دنبال کنیم./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها، چها - -

نظر شما در مورد : آغاز به کار شوراهای چهارم از شهریور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها