مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3133 -تاریخ انتشار : جمعه 06 اردیبهشت 1392 -ساعت : 19:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

همایش آموزشی هیات های عالی نظارت بر انتخابات شوراها آغاز شد

مازند شورا: رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در همایش آموزشی هیات های عالی نظارت بر انتخابات شوراها اعلام کرد: هیات های نظارت در 420 شهرستانی که فرمانداری دارند ، تشکیل می شوند.

به گزارش مازند شورا به نقل از مهر، همایش آموزشی هیات های عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا صبح امروز با حضور دبیران اجرایی، روابط عمومی  و مدیران آموزشی این هیات ها در مجتمع فرهنگی آدینه آغاز به‌کار کرد .
 
محمد جواد کولیوند رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص هدف از اجرای این همایش گفت: براساس اصل هفتم و صدم قانون اساسی مجلس ناظر بر انتخابات اسلامی شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
 
وی افزود: طبق اصل 99 قانون اساسی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان و مجلس شورای اسلامی به عهده شورای نگهبان و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به عهده مجلس شورای اسلامی است.
 
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها با اشاره به اعضای این هیات گفت: دارایی نماینده مردم اندیمشک، امیرآبادی نماینده مردم قم، محمدی نماینده مردم قزوین و رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اعضای این هیات هستند و مسئولیت این هیات نیز به عهده بنده است.
 
وی با بیان اینکه هیات عالی نظارت استان ها نیز تشکیل شده گفت: در هر استان سه نفر از نمایندگان مجلس عضو این هیات نظارت هستند که آنان نیز هیات عالی نظارت بر شهرستان را از معتمدین مردمی انتخاب کرده اند که تعداد اعضای این هیات های نظارت در شهرستان ها 5 نفر و در بخش ها 3 نفر است.
 
به گفته وی هیات های نظارت در 420 شهرستانی که فرمانداری دارند ، تشکیل می شوند. 
 
کولیوند با بیان اینکه هماهنگی میان این هیات های نظارت و این مجموعه یک کار آموزشی می طلبد، گفت: ناظرین انتخابات نیز توسط این هیات های نظارت انتخاب می شوند و برای اجرای روند روزشمار انتخابات و چگونگی تایید صلاحیت ها این جلسه توجیهی و این همایش نیم روزه را برگزار کردیم و  این سومین همایشی است که برای هماهنگی میان هیات های نظارت برگزار می شود.
 
 
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها، شو - -

نظر شما در مورد : همایش آموزشی هیات های عالی نظارت بر انتخابات شوراها آغاز شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها