مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3141 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392 -ساعت : 13:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

موضع سپاه در انتخابات چگونه خواهد بود؟

مازند شورا: نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) با تاکید بر اینکه بسیج و سپاه با هیچ جریان خاصی کار ندارد، گفت: کسانی که فتنه ۸۸ را به پا کردند و یا آنهایی که بعد از تمام شدن دولت‌شان بعد از هشت سال تنها آب به آسیاب دشمن ریخته‌اند جزء سلایق مختلف نیستند، آنها معاندین هستند و نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

مازند شورا: حجت‌الاسلام گواهی در همایش سرمربیان، مربیان صالحین و فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی ایران دارای امام و رهبری با شخصیتی بلامنازع در جهان است، گفت: مقام معظم رهبری وقتی که در ابتدای سال از دشمنان ایران نام بردند و در مورد اسرائیل گفتند که رژیم صهیونیستی را به عنوان جزئی از آمریکا می‌داند با این حرف‌ها اسرائیل را سر جای خود نشاندند، ما چنین رهبری داریم که حرف‌هایشان از بمب اتم هم قوی‌تر است، سوال این است که چرا قدرشناس رهبری نیستیم.

وی افزود: چرا مسئولان نظام وقتی به قدرت می‌رسند جایگاه رهبری را فراموش می‌کنند! در انتخابات سال ۹۲ باید رییس‌جمهوری انتخاب کنیم که مطابق با معیارهای رهبری باشد به طوری که از امتیازات رییس‌جمهور کنونی بهره‌مند گشته و از نقاط ضعف دوری کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه ملت ایران شایسته خدمت و کار و تلاش است، گفت: در دولت‌های گذشته ضعف‌های فراوانی و نقاط مثبتی وجود داشت که در دولت کنونی نیز این رویه وجود دارد، با این تفاوت که مقام معظم رهبری فرمودند که ۱۲، ۱۳ ویژگی این دولت در دولت‌های گذشته وجود نداشت.

گواهی با بیان اینکه استکبارستیزی، شجاعت،‌شهامت،‌با مردم بودن، کنار گذاشتن اشرافی‌گری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رییس‌جمهور آینده است، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید رییس‌جمهور آینده ویژگی‌های مثبت رییس‌جمهور فعلی را داشته باشد و از نقاط ضعف آن دوری کند، در این بین مهم آن است که نقاط ضعف نیز به صورت منصفانه مورد نقد قرار گیرد، نباید فراموش کنیم که دولت فعلی با تمامی ضعف‌ها، کارهای بسیار مهمی انجام داد که در طول ۲۷ سال گذشته انجام نشده بود.

وی در عین حال گفت: البته گاهی یک ضعف همه خدمات را به هم می‌ریزد باید مراقب این آسیب باشیم، رییس‌جمهور آینده اگر قرار است اظهار عقیده کند باید بداند که از جایگاه رییس دولت صحبت می‌کند، بداند در کشور تصمیم نهایی با رهبری است و فصل‌الخطاب امور با رهبری است.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) اضافه کرد: مقام معظم رهبری همواره از دولت‌ها دفاع کردند، ایشان در دوران دولت اصلاحات از خاتمی علیرغم اینکه جایی برای دفاع از او نبود به عنوان پدر و رهبری دفاع نمودند، در دولت سازندگی نیز این اتفاق رخ داد،‌ در دولت احمدی‌نژاد نیز رهبر انقلاب دفاع جانانه‌ای از ایشان کردند، بر این اساس این صحبت‌ها که در سه دوره دولت‌های گذشته یعنی احمدی‌نژاد،‌ خاتمی و هاشمی مطرح شد که می‌گویند نمی‌گذاریم کار کنیم چه معنایی دارد، چه کسی نمی‌گذارد که شما کار کنید، قانون اساسی اختیارات را به رییس‌جمهور داده است و آنها در آن حیطه می‌توانند کارهایشان را انجام دهند اما نباید برخی از ندانم‌کاری‌ها را به ندادن اختیارات متهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه رییس‌جمهور آینده باید دلش برای انقلاب بسوزد، گفت: اگر آن طرف آب کسی از او تعریف کرد باید سریع مقابله کند و بگوید که با آنها نیست، امروز دیده می‌شود که ماهواره‌ها برای برخی جریان‌ها تبلیغ می‌کنند، این افراد اگر ارتباطی با ماهواره‌ها ندارند باید اعلام موضع کنند.

گواهی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی متعلق به شهدا، جانبازان و حضرت ولی عصر (عج) است، این کشور صاحب دارد پس رییس‌جمهور باید به تمامی ارزش‌ها پایبند باشد و به آن توجه کند نه اینکه آنقدر جلو حرکت کند که از جلو افتاده و یا آنقدر عقب‌نشینی کند که از پشت بیافتد.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) افزود: اکنون مشاهده می‌شود که برخی برای آنکه رای سوخته و خاکستری را زنده کنند حق اسلام و انقلاب را نادیده می‌گیرند، این مردم از ارزش‌های انقلاب همواره دفاع کرده‌اند اما بعضا حرف‌هایی از برخی مسئولان شنیده می‌شود که آدمی را به تعجب وا می‌دارد.

وی با تاکید بر اینکه کاندیداها باید برنامه‌های فرهنگی را ارائه کنند، گفت که یکی از کارهای مهم رییس‌جمهور آینده داشتن برنامه فرهنگی است،‌ نه اینکه دنبال نوروز کذا و کذا و نشست‌هایی برای زنده کردن گذشته قبل از انقلاب باشد، مگر ما از ارزش‌های انقلاب‌مان چه کم داریم که باید دنبال تاریخ ۲۵۰۰ ساله برویم، مگر ما شهدا، پدران و مادران شهید نداریم که آنها را الگو قرار دهیم چرا باید افراد ۲۵۰۰ سال قبل بگردیم.

گواهی با بیان اینکه طبق بیانات مقام معظم رهبری، رییس دولت آینده باید متعلق به عقل جمعی باشد،‌گفت: رییس‌جمهور آینده نباید خود رای و خودمحور باشد بلکه باید به رای همگان و خرد جمعی احترام گذاشته و از آن استفاده کند، انسان هر چه عاقل و با معلومات باشد باز هم یک نفر است و ممکن است در یک جمع افراد نظرات مختلفی داشته باشند که در مجموع برای کشور مفید باشد.

وی با اشاره به اتفاقات روزهای پایانی سال گذشته، گفت: روزهای پایانی سال حوادثی برای کشور رخ داد که برای کشور اسلامی بسیار بد بود، اینکه مجلس و دولت به جان هم بیافتند و قوه قضاییه نیز به جان دو قوه دیگر بیافتد در شان ملت نیست، وقتی مسئولان در چنین جایگاهی قرار می‌گیرند باید شان نظام و ملت را حفظ کنند که متاسفانه بعضا این اتفاق رخ نمی‌دهد.

به گزارشمازند شورا؛ گواهی با تاکید بر اینکه نباید یاس و ناامیدی در بین مردم ایجاد شود، گفت: مردم باید همواره به آینده‌شان امیدوار باشند، در همین راستا باید همگان با حضور قوی در صحنه حماسه اقتصادی و سیاسی را به منصه ظهور رسانده و در این عرصه پیشگام باشیم.

وی با اشاره به مشکلات سال گذشته، گفت: تحریم‌ها در سال ۹۱ جدی بود به طوری که گفتند آخرین مرحله تحریم در فروردین ماه امسال است که ظاهرا اجرا شد اما اتفاقی نیفتاد و آنها تنها آبروی خود را بردند و مشکلات ما را زیاد کردند ولی در پشت این تحریم ما توانستیم رشد کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) افزود: در این بین و در چنین شرایطی نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم به طوری که تا تحریم شدیم احتکار کرده یا اجناس را گران کنیم، اگر شما بسیجیان با چنین مواردی مواجه شدید باید امر به معروف کنید، با کم‌فروشان و گران‌فروشان برخورد کرده و نگویید که به ما چه ربطی دارد، امر به معروف امری ضروری به شمار می‌آید.

وی با این تعبیر که تهران پیشانی نظام است، گفت: ممکن است اتفاق کوچکی در تهران به تمامی کشور سرایت کند، شما بسیجیان در فتنه ۸۸ اینطور عمل کردید که با وجود کتک خوردن باز هم از زمین بلند می‌شدید و می‌گفتید لبیک یا خامنه‌ای، اکنون نیز در سالی که مقام معظم رهبری به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کردند انتظار می‌رود که برای پیاده کردن این حماسه تلاش کنید.

گواهی توجه به حمایت از تولید داخلی را به عنوان نمونه بارز حماسه اقتصادی برشمرد و گفت: برای حمایت از تولید داخلی باید از احتکار پرهیز شود و با کم‌فروشان و گران‌فروشان برخورد صورت گیرد.

وی حضور مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری را باعث ناامید شدن دشمنان دانست و گفت: در این بین برخی می‌گویند که اگر فلان آقا تایید نشد آشوب خیابانی می‌کنند، آنها کور خوانده‌اند، ‌این ملت بیدار است و این بار نسبت به گذشته حضور پررنگ و هدفمندی‌تری در پای صندوق‌های رای خواهد داشت.

گواهی افزود: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که همه سلایق باید در انتخابات شرکت کنند به معنای داشتن حق برای افرادی نیست که انتخابات دوره نهم مجلس را تحریم کردند و یا فتنه ۸۸ را برپا کرده و برخی دیگر بعد از آن دوران حتی یک کلام با مردم حرف نزدند، این افراد از چشم مردم افتادند. کسانی که با مردم در گرما و سرمای انقلاب نبودند حق ندارند بیایند.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) افزود: کسانی که هشت سال از مدیریت کنار رفته و عمر دولت‌شان تمام شده است و بعد از آن حتی یک کلام برای انقلاب اظهانظر نکردند و تنها آب به آسیاب دشمن ریختند این افراد دیگر جزء سلایق مختلف نظام نیستند، آنها جزء معاندین‌اند و نمی‌توانند شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه بسیج و سپاه به هیچ جریان کاری ندارد،‌گفت: تلاش ما بر این است که تا هر فردی که به اعتقادات‌مان نزدیک‌تر است را انتخاب کرده و ان‌شاءالله در پای صندوق‌های رای حضور پرشوری خواهیم داشت. ان‌شاءالله چند روز بعد از انتخابات نیز برای شکرگذاری و سپاس از مردم دور هم جمع خواهیم شد.

گواهی در پایان همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: شوراها از مسیر خود خارج شده و سیاسی شده است، آنها دنبال کارهای اقتصادی و منافع شخصی افتادند و آن را دنبال می‌کنند، شورا وظیفه و تکلیفی دارد که باید دنبال حقوق مردم و نه منافع شخصی باشد. بهتر است آقایان گزارشی از عملکرد خود در طی چند سال گذشته ارائه دهند، ما از آنها گله داریم./ ایسنالینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،فتنه،انحراف - -

نظر شما در مورد : موضع سپاه در انتخابات چگونه خواهد بود؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها