مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3144 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392 -ساعت : 07:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در هیاهوی انتخابات ریاست‌جمهوری، دولت در اندیشه تسخیر شوراها!

مازند شورا: در میان هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری، جریان نزدیک به دولت تعداد زیادی از چهره‌هایی خود را دعوت به شرکت در انتخابات شورای شهر کرده است تا از این طریق بار دیگر شهرداری تهران سکوی پرتاب این جریان به قدرت شود.

مازند شورا: دبیر کل جمعیت خدمتگزاران ایران اسلامی، با اشاره به حضور پرقدرت جریان نزدیک به دولت در انتخابات شورای شهر گفت: در میان هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری، جریان نزدیک به دولت تعداد زیادی از چهره‌هایی خود را دعوت به شرکت در انتخابات شورای شهر کرده است تا از این طریق بار دیگر شهرداری تهران سکوی پرتاب این جریان به قدرت شود.

احمد خورشیدی، با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو گفت: جریان نزدیک به دولت با عدم اطمینان نسبت به سرنوشت یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تلاش دارد خارج شدن همیشگی از قدرت را باز هم به تاخیر اندازد.

وی افزود: در همین راستا اخبار موثقی وجود دارد که اتاق فکرهای جریان دولت به طور جدی تمرکز خود را روی انتخابات شورای شهر و روستا‌ها قرار داده‌اند و با برنامه ریزی که به امروز و دیروز هم محدود نمی‌شود با در اختیار گرفتن امکانات فراوان به دنبال کسب کرسی‌های شورای شهر تهران است.

خورشیدی ادامه داد: در صورتی که جریان نزدیک به دولت به این اطمینان دست پیدا می‌کرد که نامزد مورد حمایتش در انتخابات ریاست جمهوری پیروز انتخابات خواهد شد بعید بود که انتخابات شورای شهر و روستا به خصوص در حوزه انتخابی تهران را تا این حد جدی بگیرد.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: جریان نزدیک به دولت یکبار از همین سکو یعنی شورای شهر و شهرداری تهران توانسته بود قدم به عرصه قدرت بگذارد و هشت سال در آن جولان دهد و از این رو با کسب تجربه از گذشته در صدد است یکبار دیگر شورا‌ها و شهرداری تهران را سکوی پرتاب دوباره قرار دهد.

وی تاکید کرد: با این حال همانطور که جریان نزدیک به دولت تسخیر شورای شهر و شهرداری تهران تجربه کسب کرده است، سایر جریانات سیاسی هم از هشت سال حضور این جریان در راس مدیریت کشور هم تجربه کسب کرده است و از این رو بعید است که اجازه تکرار آن تجربه را بدهند.

دبیر کل جمعیت خدمتگزاران ایران اسلامی گفت: بر همین اساس در این دوره از انتخابات شورای شهر، هم اصولگریان تحول خواه و هم اصلاح طلبان با جدی گرفتن این دوره از انتخابات حضور پررنگی از خود نشان داده‌اند تا مبادا تجربه پیش از سال ۸۴ تکرار شود.

وی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شورای شهر یک چهار ضلعی مرکب از ۴ نوع تفکر شکل خواهد گرفت گفت: کارگزاران، اصلاح طلبان، اصولگریان تحول خواه و جریان نزدیک به دولت چهار تفکری هستند که در این دوره از انتخابات شورای شهر به طور جدی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: درباره اینکه در این دوره از انتخابات شورای شهر و روستا به دلیل جدیت دولت برای پیروزی در انتخابات ظن ونگرانی‌هایی نسبت به برخی دخالت‌های دولتی وجود دارد گفت: در اختیار داشتن منابع مالی فراوان در انتخابات‌های ایران چندان تاثیر گذار نیست کما اینکه در برخی مواقع نیز به ضد تبلیغ هم تبدیل شده است.

دبیر کل جمعیت خدمتگزاران ایران اسلامی تاکید کرد: از این رو نگرانی از باب تزریق منابع مالی فراوان برای تبلیغات گسترده در انتخابات از سوی جریان نزدیک به دولت وجود ندارد با این حال نگرانی‌های از بابت دخالت‌های هیات اجرایی وجود دارد که آن هم چندان جدی نیست چرا که با وجود حضور نیروهای مخلص و وفادار به نظام و انقلاب بعید است دخالت‌ها آنقدر گسترده باشد که در نتیجه انتخابات تاثیر گذار باشد.

خورشیدی در خاتمه گفت: ضمن اینکه مجموعه نظام در این دوره از انتخابات به این نتیجه رسیده است که باید حفاظت بیشتری از آرای مردم چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه انتخابات شورای شهر و روستا داشته باشد از این رو با وجود برنامه ریزی‌های جریان نزدیک به دولت برای تاثیر گذاری در انتخابات بعید است این تاثیر گذاری تا حدی باشد که بتواند نتیجه غیر واقعی در انتخابات به جا بگذارد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها، دو - -

نظر شما در مورد : در هیاهوی انتخابات ریاست‌جمهوری، دولت در اندیشه تسخیر شوراها!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها