مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3156 -تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اردیبهشت 1392 -ساعت : 19:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اصلاحیه قانون انتخابات شوراها در روزنامه رسمی درج شد/ هیچ‌گونه تخلف قابل توجیه نیست

اصلاحیه قانون انتخابات شوراها در روزنامه رسمی درج شد/ هیچ‌گونه تخلف قابل توجیه نیست

مازند شورا: جانشین معاون نظارت مجلس گفت: اصلاحیه قانون انتخابات شوراها در روزنامه رسمی درج شده و هیچ‌گونه تخلف در این رابطه قابل توجیه نیست. رعایت و استناد به قانون درج شده در روزنامه رسمی سوم اردیبهشت 1392، طبق قانون برای مردم و تمام متصدیان و از جمله دست اندرکاران امور انتخابات الزامی است و در دوره چهارم انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز به عنوان مبنا در نظر گرفته می‌شود.

مازند شورا: رضا طلایی‌نیک جانشین معاون نظارت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: علاوه بر ابلاغ رئیس جمهور در یکم اردیبهشت، با درج و انتشار قانون جدید انتخابات و تشکیلات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بخش ویژه قوانین و مقررات روزنامه رسمی، اجرای آن برای کلیه دست‌اندرکاران اجرایی و نظارتی این انتخابات و سایر نهادها و دستگاههای اجرایی به عنوان ابلاغ رسمی تلقی‌ می‌شود.

وی افزود: رعایت و استناد به قانون درج شده در روزنامه رسمی سوم اردیبهشت 1392، طبق قانون برای مردم و تمام متصدیان و از جمله دست اندرکاران امور انتخابات الزامی است و در دوره چهارم انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز به عنوان مبنا در نظر گرفته می‌شود.

طلایی‌نیک ادامه داد: با ابلاغ اصلاحیه قانون انتخابات شوراها، شش موضوع مهم در این دوره لازم الاجرا خواهد بود که شامل تشکیل یک شورا در محدوده شهری تهران، ‌ری و تجریش، تعداد ناظران نامزدها در شعب اخذ رای، معافیت اعضای قبلی شوراها از شرط تحصیلات برای نامزدی،‌ منتفی شدن عضویت نماینده شوراها در هیئت های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری، ماموریت کارکنان دولت و نهادهای وابسته به هیئت‌های اجرایی و نظارت انتخابات شوراها و همکاری در تامین امکانات،‌ اعتبار اجرایی قانون اصلاحی از 27 فروردین و برای دوره چهارم انتخابات شوراها می‌شود.

جانشین معاون نظارت مجلس تصریح کرد: داوطلبان و تمام دست‌اندرکاران انتخابات شوراها لازم است به مفاد قانون اصلاحی مندرج در روزنامه رسمی سوم اردیبهشت در بخش ویژه قوانین و مقررات مراجعه و اقدامات مربوطه را انطباق دهند و هیچ گونه تخلف از قانون منتشر شده در روزنامه رسمی قابل توجیه نیست.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها ، - -

مطالب مرتبط با : اصلاحیه قانون انتخابات شوراها در روزنامه رسمی درج شد/ هیچ‌گونه تخلف قابل توجیه نیست
نظر شما در مورد : اصلاحیه قانون انتخابات شوراها در روزنامه رسمی درج شد/ هیچ‌گونه تخلف قابل توجیه نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها