مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3163 -تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اردیبهشت 1392 -ساعت : 11:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وظايف شوراهای اسلامی شهر و روستا چیست؟

وظايف شوراهای اسلامی شهر و روستا چیست؟

مازند شورا: وظايف شوراهای اسلامی شهر و روستا چیست؟ + دانلود دو کتابچه از مجموعه‌‌ی سخنان رهبر انقلاب درباره‌ی اهمیت شوراهای اسلامی شهر و روستا

مازند شورا: این روزها که بازار انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری داغِ داغ است این واقعه عظیم سیاسی مقارن شده با انتخابات شوراهای شهر و روستا. به نظر می رسد در گرماگرم و التهاب مردم به واسطه دغدغه انتخاب رئیس جمهور اصلح، بحث مربوط به انتخابات شوراهای شهر و روستا مغفول مانده است. پایگاه خبری دفتر نشر و آثار مقام معظم رهبری در ویژه نامه انتخابات 92 در توضیح بیان وظایف شوراهای شهر و روستا با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت:

"مهمترين توصيه‌ى اينجانب اولاً مربوط به سياست‌ها و برنامه‌هاى كارى شما و سپس درباره‌ى گزينش مديريت شهر و روستا است. تسهيل زندگى مردم در كارهايى كه به شهرداريها مربوط است، برطرف كردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازى محيط زيست، حفظ اصالت اسلامى و ملى در ساخت و سازها، استقرار بخشيدن به جو اسلامى و فرهنگىِ سالم، پرداختن به نيازهاى فورى‌تر در عين اهتمام به كارهاى زيربنايى، اولويت دادن به مناطق مستضعف‌نشين، تأثيرناپذيرى از نفوذ ثروتمندان و جاذبه‌ى ثروت، رعايت دقيق قوانين و عدم تخطى از آن با حيله‌هاى شبه قانونى، رعايت ويژه‌ى محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بيت‌المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غيرلازم، و در يك كلمه رعايت تقوا و تدبير و پشتكار، و بهره‌گيرى از دانش و تجربه، مواد عمده‌ى توصيه‌ى نخست اينجانب است."

پيام به نشست منتخبان دومين دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا ۱۳۸۲/۰۲/۰۶


انتخابی برای حل مسائل جاری زندگی

در ادامه همین مطلب انتخابات شوراهای شهر و روستا را انتخابی برای حل مسائل جاری مردم دانست و افزود:

سال ۱۳۷۷، بند ‌صد قانون اساسی محقق شد و جمهوری اسلامی در زنجیره‌ی تكمیل دولت‌سازی‌اش، شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عنوان نهادی نوپا در اوایل دهه‌‌ی سوم انقلاب در جهت ارتقای سطح كارآمدی نظام تأسیس كرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها در مناسبت‌های مختلفی اهمیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبیین كرده‌اند و حل مسائل جاری و روزمره‌ی مردم به دست خود مردم را از اثرات تشكیل شوراها دانسته‌اند؛ امری كه اگر رخ دهد سبب افزایش «اعتماد عمومی» خواهد شد.
انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه ۹۲ برگزار می‌شود. از این رو، مجموعه‌‌ی سخنان رهبر انقلاب درباره‌ی اهمیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در دو قالب كتابچه و متن در اختیار شما قرار گرفته است كه می‌توانید آن را از لینك‌های زیر دریافت و مطالعه كنید.

 

دریافت کتابچه اول

دریافت کتابچه دوم



لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها،مقا - -

نظر شما در مورد : وظايف شوراهای اسلامی شهر و روستا چیست؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها