450 طرح عمرانی با یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهر ساری

تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 شهریور 1396 - ساعت : 21:05

کد مطلب: 31727 چاپ به اشتراگ گذاشتن

450 طرح عمرانی با یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهر ساری

مازندشورا: ساری - ایرنا - شهردار ساری گفت هم اکنون 450 طرح عمرانی با یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این شهر در حال اجراست.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، مهدی عبوری روز پنجشنبه در جریان بازدید شماری از خبرنگاران شهرستان های غرب مازندران از طرح های عمرانی شهرداری ساری افزود : تمامی این طرح های عمرانی با هدف توسعه گردشگری در حال اجراست و پیوست فرهنگی دارند.
وی گفت : استان مازندران قطب گردشگری و کشاورزی است و وجود جاذبه های طبیعی جنگل و دریا و بویژه عبور رودخانه ها از وسط شهرهای استان ، ظرفیتی برای توسعه گردشگری در استان محسوب می شود.
شهردار ساری از رودخانه ' تجن ' به عنوان مهم ترین فرصت برای توسعه گردشگری شهر ساری نام برد و افزود : عملیات فاز دوم پارک ملل ساری در وسعت یکهزار هکتار و درکنار این رودخانه آغاز شده است.
** بوستان ولایت ، طرحی چند وجهی
شهردار ساری یکی از طرح های مهم در دست ساخت این شهر را بوستان ولایت معرفی کرد و گفت که این طرح با توجه به انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر در این محل و با نگاه ویژه به ظرفیت های فرهنگی ، اجتماعی و هنری مرکز استان در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن آغاز شد.
عبوری وی با اشاره به اینکه ساری تنها مرکز استان در کشور است که فاقد موزه است ، گفت : ساخت چهار موزه تخصصی ، خانه علوم و نجوم ، اولین کتابخانه دیجیتال استان ، سرای ارشد ، نگارخانه ، خانه گفت و گو و ساخت بزرگ‌ترین آمفی تئاتر روباز کشور با گنجایش پنج هزار نفر از طرح های در دست اجرا در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی در این مکان است.
وی همچنین از ساخت بوستان ویژه بانوان در ساری به عنوان طرح دیگر در دست اجرا خبر داد و افزود : در ساخت این بوستان به نیازمندی های نیمی از جمعیت شهری توجه ویژه شده است.
شهردار ساری از آبگرفتگی معابر ، کوچه ها ،خیابان ها و منازل مردم شهر ساری در بارندگی های رگباری به عنوان یکی از معضلاب مزمن این شهر یاد کرد و گفت که با اجرایی شدن طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر به سمت رودخانه تجن ، این معضل در حال از بین رفتن است.
وی توضیح داد که برای رفع این معضل ، ساخت کانالی در عمق هشت متری اطراف میدان فرح آباد و بلوار منتهی به این میدان و با طی مسیری از کمربندی شرقی جهت هدایت آب های سطحی به رودخانه تجن عملیاتی شده است .
شهر ساری 300 هزار نفر جمعیت دارد .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، خبرنگاران غرب مازندران در این برنامه از چند طرح عمرانی از جمله آغاز عملیات فاز دوم پارک ملل ، پارک بانوان ، فاز سوم میدان ابن شهر آشوب ساروی ، چند زیر گذر و تقاطع های درحال اجرا بازدید کردند.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654

اقتصاد

شهرداري

ساري

بازديد خبرنگاران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #استان #رودخانه #بوستان #شهر ساری #گردشگری #عمرانی #شهردار #عملیات #خبرنگار #میدان #فرهنگی #عنوان #افزود #توسعه #خبرنگاران #مازندران #بانوان #جمعیت #هدایت #گزارش #اجرایی #ولایت #یکهزار #ایرنا #بازدید #عبوری #اجتماعی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 450 طرح عمرانی با یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهر ساری

*

*


X https://sport45.site/