مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31842 -تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 -ساعت : 13:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخاب شهردار جدید تنکابن  حاشیه ساز شد/آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است!

در گفت و گو با یکی از اعضای شورای شهر تنکابن بیان شد:

انتخاب شهردار جدید تنکابن حاشیه ساز شد/آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است!

اختصاصی مازندشورا: سرانجام پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط شورای شهر تنکابن، محمدرضا احمدی‌نژاد با چهار رأی مثبت، سه رأی منفی سکان دار شهرداری تنکابن شد؛ افزودنی است که سه نفر از اعضای شورا حاضر به دادن رأی نشدند.

اختصاصی مازندشورا: مدتی پیش بود که در فضای مجازی خبری مبنی بر انتخاب شهردار تنکابن، تنها با اخذ چهار رأی مثبت منتشر شد؛ مازندشورا نیز برای کسب اطلاع دقیق تر به  سراغ یکی از نمایندگان شورای این شهر رفته و مصاحبه‌ای با وی ترتیب داده است:

پس از برگزاری جلسه‌ای در دفتر شورای شهر از بین 22 گزینه‌ی معرفی شده جهت سکان داری شهرداری تنکابن، آقایان علی اصغر کبیری، اکبر دادرس، محسن قنبری، تورج فتحی و سید سهیل نجبائی برای حضور در مرحله دوم انتخاب شدند.

 لازم به ذکر است که محمد زرودی نتواسنت در رأی گیری دوم نظر نمایندگان را جلب کنند و کنار زده شدند.

در همان جلسه از سوی اعضای شورای شهر، محمد زحمتکش به عنوان سرپرست شهرداری تنکابن و علی اصغر کبیری با کسب هفت رأی از سوی نمایندگان انتخاب شدند اما اتفاق جالب این است که صورت جلسه‌ی شهردار انتخابی در دست یکی از اعضا ماندنی شد و در روند رأی گیری هیئت رئیسه با توجه به بحثی که اتفاق افتاده بود صورت جلسه‌ی امضاء شده توسط شش عضو دیگر را به آتش کشید؛ به نوعی یک فضای دو قطبی در شورای تنکابن بر سر انتخاب شهردار ایجاد شده بود اما اینکه چطور نسبت به شخصی که قبلاً شهردار تنکابن بوده و بیشترین رأی را در دوره پنجم اخذ کرده، چنین موضعی می‌گیرند جای سؤال دارد!

 در همین بین تورج فتحی رسماً از حضور خود انصراف داده و گزینه‌ها به چهار نفر کاهش یافتند؛ هیچ مصوب نامه یا توافقی بر اینکه با کناره‌گیری یک گزینه، شخص دیگری جایگزین شود وجود نداشت اما بنا بر گفته‌ی یک قطب گفته شد که محسن قبنری نیز انصراف داده است با اینکه هیچ مدرکی در این‌باره وجود ندارد.

گزینه‌هایی که دوباره به لیست قبلی اضافه شدند، محمد زرودی و محمدرضا احمدی‌نژاد بودند.

افزودنی است که پنج نفر نخست در یک زمان مشخص و محدود به ارائه برنامه‌های خود پرداختند درصورتی‌که درمورد گزینه‌های اضافه شده این مورد صادق نبوده‌است.

در مصاحبه‌ای دیگر آمده است که قدیمی‌ترین عضو شورای شهر تنکابن با ابراز پشیمانی از رای خود می گوید: من در شرایطی خاص مجبور شدم که رأی موافق بدهم.

دیگر افراد موافق نیز با زیر پا گذاشتن حقوق شهروندان، شعارهای انتخابی خود دست به انتخاب شهرداری غیر بومی با سابقه‌ی نه‌چندان مناسب دست زدند.

اما عضو دیگری از شورا بیان داشته است: با توجه به سوابق اجرایی گزینه انتخاب شده حتی اگر وی بومی هم بود، باز هم رأی مخالف می دادم زیرا نمی خواهم که شهرمن برای دیگران فرصتی باشد برای آزمون و خطا! شهر من مدیری آزمون پس داده می خواهد.

در این گفت و گو بیان شد که با ادبیات های مختلف در این شورا قول ساخت، توسعه شهر، شفاف سازی، برنامه محوری، عدالت و ... را داده‌اند اما آنچه اکنون شاهد آن هستیم کاملاً برخلاف آن است؛ وی در ادامه درخواست شفاف سازی پروسه انتخاب شهردار تنکابن را خواستار شد؛ معیار اعضایی که رأی مثبت داده اند چه بوده است؟!

اما آن چیزی که مشخص است، اختلاف در بین اعضای شورا باعث شده است که فردی غیربومی با نداشتن سابقه‌ی مدیرتی مناسب سکان‌دار شهرداری تنکابن شود و حقوق و منفعت مرد از سوی آنان نادیده گرفته شده است.

در پایان چند سؤال بدون جواب برای ما می‌ماند: چطور دو گزینه جایگزین شدند؟ بنابر شواهد تنها یک نفر انصراف داده است، بر چه اساسی گفته شد که نفر دوم انصراف داده است؟ گفته شد که گزینه‌های جدید بجای افراد بازنشسته آمده‌اند اما اگر اینطور باشد باید سه نفر حذف می‌شدند نه دو نفر!؟ معیار رأی به یک شخص بومی با این کارنامه کاری چه بوده است؟

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای اسلامی تنکابن - تنکابن - شهرداری تنکابن - شهردار تنکابن - حواشی -

مطالب مرتبط با : انتخاب شهردار جدید تنکابن حاشیه ساز شد/آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است!
نظر شما در مورد : انتخاب شهردار جدید تنکابن حاشیه ساز شد/آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*