مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3185 -تاریخ انتشار : دوشنبه 02 اردیبهشت 1392 -ساعت : 08:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پاسخ رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراها به ابهام ها درباره ابلاغ نشدن قانون شوراها توسط رئيس جمهور

پاسخ رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراها به ابهام ها درباره ابلاغ نشدن قانون شوراها توسط رئيس جمهور

مازند شورا: در پي ابلاغ نشدن مصوبه مجلس در اصلاح قانون انتخابات شوراهاي شهر و روستا از سوي رئيس جمهور ابهاماتي درباره برگزاري جداگانه يا يکپارچه انتخابات حوزه تهران و ري و همچنين مدرک تحصيلي داوطلبان مطرح شده بود که رئيس هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي کشور به خراسان گفت:

مازند شورا: در پي ابلاغ نشدن مصوبه مجلس در اصلاح قانون انتخابات شوراهاي شهر و روستا از سوي رئيس جمهور ابهاماتي درباره برگزاري جداگانه يا يکپارچه انتخابات حوزه تهران و ري و همچنين مدرک تحصيلي داوطلبان مطرح شده بود که رئيس هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي کشور به خراسان گفت: با ابلاغ مصوبه اخير از سوي رئيس مجلس انتخابات حوزه تهران، ري و شميران يک جا برگزار مي شود.

جواد کوليوند در اين باره افزود: روز يکشنبه (ديروز) مهلت ۵ روزه دولت براي ابلاغ مصوبه مجلس به اتمام رسيده و در رايزني هايي که با دولت انجام شده قرار شد اين قانون ابلاغ شود، در غير اين صورت رئيس مجلس امروز دوشنبه قانون را ابلاغ خواهد کرد و اين قانون لازم الاجرا خواهد بود.

وي تاکيد کرد: بنابر اين قانون چه به وسيله رئيس جمهور و چه به وسيله رئيس مجلس ابلاغ مي شود اگرچه قاعدتا رئيس جمهور قانون را بايد ابلاغ کند.

رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراهاي کشور اظهار داشت: اما درباره بحث ثبت نام ها بايد بگويم که با وزارت کشور هماهنگي شده از آن دسته از داوطلباني که در همان شورا که کانديدا مي شوند و از شرط مدرک معاف هستند، با عنوان ثبت نام موقت ثبت نام مي شود تا قانون ابلاغ و ثبت نام رسمي انجام شود.

نماينده مردم کرج در مجلس درباره انتخابات ري و تهران نيز تصريح کرد: با تمهيداتي که وزارت کشور انديشيده ثبت نام هايي که براي حوزه ري انجام شده به منزله ثبت نام در تهران خواهد بود.

کوليوند درباره ويژگي هاي شاخص ثبت نام ها گفت: ثبت نام هاي اين دوره ۲ويژگي خاص دارد يکي سن کانديداها ست که ۵۰درصد بين ۲۵ تا ۳۰ساله هستند و ديگري مدرک تحصيلي است که براي فضاي شوراها يک دايره علمي شکل داده است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها،چهار - -

نظر شما در مورد : پاسخ رئيس هيئت نظارت بر انتخابات شوراها به ابهام ها درباره ابلاغ نشدن قانون شوراها توسط رئيس جمهور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها