مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31881 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 01:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
محرومیت غرب مازندران از داشتن مراکز درمانی و ورزشی ویژه معلولان

مسؤولان پاسخ‌گو باشند

محرومیت غرب مازندران از داشتن مراکز درمانی و ورزشی ویژه معلولان

مازندشورا: مراکز درمانی و ورزشی اختصاصی در غرب مازندران برای معلولان جسمی و حرکتی وجود ندارد و در این رابطه مسؤولان باید پاسخگو باشند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، شرایط زندگی برای آنانی که از معلولیت جسمی و حرکتی رنج می‌برند در شهرهای غرب مازندران اصلاً مناسب نیست و وضعیت بسیار سخت و رنج‌آوری برای این قشر از جامعه وجود دارد.

وقتی به ارزیابی وضعیت مناسب‌سازی شهری، اداری، تفریحی و درمانی پرداخته می‌شود متوجه می‌شویم که یا مناسب‌سازی صورت نگرفته است و یا مناسب‌سازی‌های ظاهری اصلاً مطابق با استانداردهای لازم برای معلولان نیست و معلولان به نوعی در حبس بی‌تدبیری مدیران بهزیستی گرفتار هستند و آن طور که شایسته و بایسته این قشر از جامعه باشد، زیرساخت و مناسب‌سازی صورت نگرفته است و یا بهتر بگوییم که اصلاً وجود ندارد.

یکی از معلولان غرب مازندران در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به اینکه چرا هیچ کس برای ما معلولان جسمی و حرکتی کاری نمی‌کند، اظهار کرد: برای انجام  MRIکه پزشکم برای من تجویز کرده بود به مرکز MRI در شهرستان چالوس رفتم ولی چون باید در زمان انجام MRI داخل دستگاه بی حرکت باشم و این کار با توجه به مشکلی که از نظر فیزیکی دارم، نمی‌توانم بی حرکت بمانم و بنابراین باید یا بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام شود تا بتوان MRI گرفته شود.

وی افزود: در چالوس به خاطر همین مشکلم، دست رد به درخواست من زدند و گفتند چون چند ماهی است که متخصص بیهوشی نداریم نمی‌توانیم برای انجام MRI کاری کنیم و باید به ساری بروی.

این شهروند مازندرانی تأکید کرد: چرا برای ما معلولان جسمی و حرکتی، مراکز درمانی و ورزشی اختصاصی در غرب مازندران وجود ندارد تا بتوانیم بدون منت از کسی به باشگاه ویژه معلولان برویم تا کسی به ما نگوید برای ورزش باید مربی خصوصی و در ساعت معینی بیایی.

وی گفت: در یکی از همین روزها با ویلچر و به سختی از خانه تا باغ نوید نوشهر آمدم تا بتوانم از فضای پارک استفاده کنم ولی در کمال ناباوری دیدم در ورودی این پارک، میله‌های آهنی زدند و ویلچر اصلاً داخل نمی‌رود و به خاطر این موضوع، خیلی اعصابم خراب شد و با ناراحتی به خانه برگشتم.

86019/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معلولان - مازندران - اصلاً - حرکتی - درمانی - مناسب‌سازی - نگرفته - ندارد - بیهوشی - ویلچر - چالوس - وضعیت - شهرستان - نوشهر - مراکز - ورزشی - جامعه -

نظر شما در مورد : محرومیت غرب مازندران از داشتن مراکز درمانی و ورزشی ویژه معلولان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها