مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31900 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 10:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۱۹ هزار اشیاء تاریخی ساری باقدمت ۱۰۰۰ سال در کارتن ها خاک می خورد

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

۱۹ هزار اشیاء تاریخی ساری باقدمت ۱۰۰۰ سال در کارتن ها خاک می خورد

مازندشورا: ساری - رئیس مرکز ساری شناسی معتقد است ۱۹ هزار اشیاء تاریخی بالای هزار سال قدمت در مرکز استان به دلیل نداشتن موزه در کارتن ها خاک می خورد.

مازندشورا:حسین اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مازندران تنها استان بدون موزه کشور است اظهار داشت: در مرکز استان ۱۹ هزار قطعه آثار تاریخی یافته شده و زیرخاکی داریم و هرکدام بالای هزار سال قدمت دارند اما در کارتن زها و انبارها خاک می خورد.

وی با انتقاد از اینکه میراثث فرهنگی فقط ویلاداری می کند در حالی که در فلورانس که از ساری کوچکتر است موزه های متعددی وجود دارد، اظهار داشت: متاسفانه مازندران با پیشینه بالا موزه در مرکز استان ندارد.

اسلامی از موزه و کتابخانه به عنوان شناسنامه یک شهر یاد کرد و گفت: هویت شهرهای امروزی کتابخانه و موزه هستند و وقتی موزه نداریم یعنی پیشنیه و شناسنامه نداریم.

رئیس مرکز ساری شناسی با اشاره به درحال ساخت بودن چهار موزه در بوستان ولایت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تکمیل آن فقر موزه ای در مرکز استان رفع شود.

وی اظهار داشت: شهرداری ساری در حال رفع بخشی از خلا موزه ای استان است و این درحالی که اگر هر شهر مازندران موزه ای با ساختمان دارای مساحت کمتر از یک کیلومتری باشد، موزه داری دروغی بیش نخواهد بود.

 بوستان ولایت ساری پارک موزه ای است که با هدف ارتقا سطح فرهنگ و هنر شهروندان در شهرستان ساری و مرکز مازندران با تاکید بر باغ ایرانی در سال ۹۴ احداث آن شروع شده است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مازندران - اظهار - شناسنامه - نداریم - ولایت - اشاره - کتابخانه - گفتگو - کارتن - اسلامی - اینکه - تاریخی -

نظر شما در مورد : ۱۹ هزار اشیاء تاریخی ساری باقدمت ۱۰۰۰ سال در کارتن ها خاک می خورد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها