مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31903 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 11:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اداره کمپ‌های ماده 16 بر عهده شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: اداره کمپ‌های ماده 16 ویژه زنان معتاد متجاهر بر عهده شهرداری تهران است و سازمان بهزیستی نیز بر حسن اجرای کار نظارت می‌کند.

مازندشورا:رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه برخی از زیرساخت‌ها از گذشته به شهرداری تعلق دارند و برای تبدیل شدن به مراکز بهاران تغییر کاربری داده‌اند، اظهار کرد: بخشی از هزینه نگهداری مددجویان بر عهده شهرداری و بخشی هم بر عهده خیران است.

وی ادامه داد: مراکز بهاران مدل جدیدی از NGO است که باید آسیب‌شناسی‌ها در این خصوص انجام شود و از آن جایی که شهرداری خود را ملزم به ایجاد و راه اندازی این مراکز کرده است، اداره این مراکز را به NGO‌ها واگذار می‌کند و بر این اساس کمیته‌ای متشکل از سازمان بهزیستی، سازمان خدمات اجتماعی و نیروی انتظامی تشکیل شد و در حال رتبه بندی این سازمان‌ها هستیم تا منطبق بر آن، نسبت به واگذاری NGO‌ها اقدام کنیم.

قدیمى با اشاره به اینکه اداره کمپ‌های ماده 16 ویژه زنان معتاد متجاهر بر عهده شهرداری تهران است و سازمان بهزیستی نیز بر حسن اجرای کار نظارت می‌کند، تصریح کرد: بر اساس دستور العمل‌ها، شهرداری تهران باید بخشی از زیرساخت‌های مربوط به نگهداری معتادان را تامین کند که در این خصوص تمامی اقدامات لازم انجام شده است.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در مورد ظرفیت مراکز خدمت رسانی شهرداری تهران در حوزه آسیب های اجتماعی، خاطر نشان کرد: 65 درصد از زیرساخت ها به بزرگسالان و 35 درصد به کودکان اختصاص می‌یابد که از این تعداد 44 درصد به مراکز بهاران، 33 درصد به مددسراها، 13 درصد به کمپ ها و 3 درصد نیز به همراه سراها تعلق دارند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - مراکز - تهران - اجتماعی - بهاران - اداره - خدمات - بهزیستی - می‌کند - NGO‌ها - اینکه - کمپ‌های - دارند - نگهداری -

نظر شما در مورد : اداره کمپ‌های ماده 16 بر عهده شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها